עורך דין גילוי מרצון ויתרונות התהליך שהוא מציע לכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מיסים מעסיקים את כולנו בשלבים שונים של החיים כי אנחנו משלמים אותם, והם רבים. למעשה, מהרגע שאדם נכנס לשוק העבודה בישראל, בין אם בתור עצמאי ובין אם בתור שכיר, הוא מתחיל להבין שהמיסים כאן מאוד גבוהים ולכן עולה השאלה – מה אפשר לעשות בנידון? רוב האנשים מבינים היטב שחוץ מלנסות ולקבל החזרי מס בגין סיבות כאלה ואחרות אין הרבה מה לעשות, כי חוק זה חוק ועלינו לשלם. עם זאת, יש גם אנשים שיעדיפו לעשות הכול כדי לא לשלם מיסים ולמעשה אותם אנשים יגיעו גם למצב שהם מעלימים הכנסות, לא משלמים מיסים ומנסים לשפר את מצבם הכלכלי בצורה כזאת. זה נשמע לכם מוכר? גם אתם בעצמכם, בגלל כל סיבה שהיא, החלטתם שאתם רוצים להעלים מס? להעלים הכנסות או להעלים נכסים? אם כך, כדאי שתדעו שאתם צפויים לעונש וככל שהעבירה חמורה יותר, כך גם העונש יהיה בהתאם.

גילוי מרצון

האם גילוי ברצון זה בשבילכם?

לא אחת קורה שאדם עבר עבירת מס אך הוא מתחרט על כך ולמעשה רוצה לתקן את המצב. ברוב המקרים של עבירות בתחומים אחרים אנחנו רואים שלא באמת קיימת אפשרות כזאת, כי את הנעשה אין להשיב. לעומת זאת, כאשר מדברים על עבירות מיסים חשוב לדעת שקיימת אפשרות שברוב המקרים ניתן לנצל והיא: גילוי מרצון. כדי להבין מה זה גילוי מרצון אתם יכולים להתייעץ עם עורך דין גילוי מרצון שעוסק בתחום הזה ובעזרתו גם תוכלו להבין האם האופציה הזאת עדיין קיימת עבורכם. באופן כללי ניתן לתאר את התהליך ככזה: רשות המיסים אומרת שחשוב לה יותר שפשוט תשלמו מיסים מאשר להעניש אתכם. זה אומר שמבחינתה, אם תגיעו, תספרו מה קרה, מה עשיתם ותצהירו על הרווחים ועל הנכסים שלכם, היא פשוט תגבה מכם את המס שעליכם לשלם ותתעלם מהעונש שמגיע לכם. לכן יש בכך פיתוי גדול מאוד והאמת היא, שבהרבה מאוד מהמקרים זו אכן הבחירה הכי טובה שיש.

האם עו”ד יוכל לעזור?

אומנם זה נכון שתוכלו לקרוא אודות תהליכים שונים של גילוי מרצון בכוחות עצמכם, כי היום האינטרנט מוצף במידע מעניין ורלוונטי בנושא. עם זאת, לא תמיד זה מספיק ולמעשה ברוב המקרים אין תחליף לשירות של עו”ד שמתמקצע בתחום הזה. עורך דין גילוי מרצון הוא אדם שלא רק מכיר ולמד את התחום, אלא הוא גם אדם מנוסה שיוכל לבדוק את המקרה שלכם בצרוה מעמיקה. בהתאם לכל הבירורים שהוא יעשה ולכל המידע שתיתנו לו הוא יוכל לעזור לכם להבין איפה אתם עומדים ועד כמה העבירה שעשיתם חמורה. הוא יסייע לכם להחליט האם כדאי לפנות לאופציה של גילוי מרצון והוא יעזור לכם להבין האם גם עבורכם זו אפשרות שכדאי לבחור בה.

תוכן עניינים
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
פטיש משפטי
פיטורים סמוך לפרישה

פיטורים לעולם יהיו מאורע לא נעים אך לעיתים עיתוי לא מוצלח עלול להפוך את החוויה לקשה במיוחד. אחד התרחישים המצערים הם פיטורים סמוכים לגיל הפרישה. מצבים שכאלה הם צורמים במיוחד

למאמר המלא »