4 דרכים לקבל את מה שמגיע לכם ממס הכנסה

תוכן עניינים

ובמקום החמישי במצעד הפזמונים "עשרת צמדי המילים שכל ישראלי שונא לשמוע", בין צבע אדום לנהיגה מונעת, קבלו אותו במחיאות כפיים סוערות… מס הכנסה. לצעירים מבנינו שרק עכשיו השתחררו מהצבא ונכנסים לעולם של הגדולים – מס הכנסה הוא המס (אגרה) שמטילה מדינת ישראל על תאגידים או יחידים בכדי לגזור עוד קצת מהמשכורת שלכם לטובת המדינה. אולי לא ידעתם אבל במקרים מסוימים של נכות או תאונת עבודה, מגיע לכם פטור ממס הכנסה לכל החיים ולפעמים אף החזר כספי. בואו נגלה לכם סוד, אף אחד לא ידאג לעדכן אתכם בכך כי זאת אחריות שלכם, אז קדימה לעבודה.

 

האם אני זכאי לקבל פטור ממס הכנסה?

חלית? נפצעת?, כנראה שמגיע לך פטור ממס הכנסה וכנראה שיש לך מספר דרכים פשוטות ונוחות לממש אותו.

פטור ממס הכנסה מעוגן בזכויות תושבי מדינת ישראל ומגיע לכל אדם אשר שילם מס הכנסה במהלך תקופת עבודתו ובנוסף, נקבעה לו נכות רפואית לתקופה של מינימום שישה חודשים ובהיקף של כ-90 אחוזי נכות. אם עניתם כל הקריטריונים, אתם זכאים למשהו כמו פטור ממס הכנסה.

 

מה הם ארבעת הדרכים להשיג את מה שמגיע לכם

בדיקה מקיפה

ניחשתם נכון, השלב הראשון הוא בדיקה שאינה עצמאית בלבד. גם אם אתם עונים על כל הסעיפים שצוינו במאמר זה, יכול מאוד להיות שפספסתם פרט כזה או אחר שלא יאפשר לכם להוציא את הפטור ולכן אנו ממליצים על בדיקה שכזאת. למזלכם האינטרנט מלא בבדיקות זכאות חינמיות, נוחות וברורות.

 

הגשת בקשה

אז לאחר שבדקתם שאתם זכאים לפטור ונמצאתם זכאים, העבודה עדיין לא הסתיימה, עליכם להגיש בקשה. אם אכן נמצאתם מתאימים, מחובתכם למלא טופס בקשה לפטור ממס – טופס 1516. במידה ונכותכם לא נקבעה על ידי הוועדה הרפואית של מס הכנסה או על ידי קופת החולים, אתם תצטרכו לצרף את טופס הסיכום של הוועדה הרפואית לבקשה ולהגישו לפקיד שומה.

 

החזר רטרואקטיבי

הבנתם נכון, לחלקכם מגיע החזר רטרואקטיבי, אל תוותרו עליו. במידה ונמצאתם זכאים לפטור ממס הכנסה בשנה/ים שקדמו לשנת המס הנוכחית, יכול להיות שתהיו זכאים להחזרי מס עד שש שנים שקדמו למקרה.

 

וועדה רפואית

במידה ונפצעתם או חליתם אך לא ניתנו לכם אחוזי הנכות הדרושים לקבלת הפטור, אל חשש, ישנה דרך נוספת. הוועדה הרפואית שנעשית תחת השגחתו של מס הכנסה היא לא היחידה בעולם. ישנן וועדות רפואיות נוספות, בעיקר פרטיות, שנעשות מידי יום, אל תתייאשו ורוצו לבדוק.

 

לסיכום

אף אחד מאתנו לא רוצה לחלות או להיפצע אך לפעמים זה המצב ובמקום להיכנס לדיכאון או להיות מתוסכלים, תמיד כדאי לבדוק איך אפשר לנצל את המצב לטובתנו. סיפקנו לכם ארבע דרכים נוחות לקבל את מה שמגיע לכם ממס הכנסה, המלצתנו היא להשתמש באתרים המתואמים לכך בכדי להפוך את החוויה המתישה והמייגעת לקלה ונוחה יותר. רק בריאות והמון הצלחה!.

מס הכנסה

עורך דין חדור מטרה
התייעצו עם עורך דין

עולם המשפט הוא לא מקום שכדאי להיכנס אליו ללא אוטוריטה מקצועית. התחום המשפטי הוא לרוב מסובך ומורכב, ולכן יש להיעזר בדמות המשפטית המתאימה. לקבלת סיוע משפטי והעצה הנכונה ביותר – השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
גילוי מרצון – שאלות ותשובות

מסלול גילוי מרצון אותו מציעה רשות המיסים לאזרחים אשר לא דיווחו על כספים מאפשר לא לעמוד לדין פלילי. להלן שאלות ותשובות בכל הקשור להליך, כך

החזרי מס בגין בעיה רפואית

לדאבוננו, זהו חלק בלתי נפרד מהחיים, בעיות רפואיות. אם חלילה מצאתם עצמכם בסיטואציה בה אתם נזקקים לשירותים רפואיים נרחבים, כדאי מאוד לדעת שייתכן ומגיע לכם

האם יש מס על קבלת ירושה?

מהם מס ירושה ומס עיזבון? מס ירושה ומס עיזבון הם תשלום לרשות המיסים המהווה חלק מן הירושה שיורש/ים קיבל/ו, כמו כספים או מקרקעין. תשלום המס

מתי חשוב לפנות לעורך דין לעבירות מס?

רשויות המס והחובות הרבות שמוטלות על כל אזרח ישראל, עשויות להביא אותנו לטעות, לא להכיר כראוי את המוטל עלינו, ולבצע לבסוף עבירות מס. הסיכון לביצוע