תאונות עבודה – מה באמת נחשב כתאונת עבודה?

תוכן עניינים

אנשים רבים נקלעים לתאונות באופן יומיומי. זה קורה על הכביש וזה קורה המון בעבודה.

כך אפשר לראות כי כל שנה מתים עשרות אנשים בתאונות עבודה באתרי בנייה, עשרות נפגעים במפעלים והמון אנשים נפצעים בעבודה וזה דבר שיש לתת עליו את הדעת.

על רקע זה עולה השאלה אצלכם מה נחשב לתאונת עבודה? אם כן על פי ההגדרות תאונת עבודה נחשבת לתאונה המתחרשת בזמן העבודה הוא בדרך אל העבודה או ממנה.

עליכם להבין כי תאונות עבודה הן דבר מסוכן מאוד ולא פעמים תאונות כאלו גובות מחיר עצום בחיי אדם.

הגיע הזמן שמדינת ישראל תשים לב אל תאונות העבודה ותכריז עליהם מלחמה וזאת מכיוון שיש כל שנה המון יתומים ויתומות המצטרפים למעגל השכול של אנשים אשר נפגעו בתאונות עבודה.

מה הדבר השני שאני צריך לעשות כאשר קורית לי תאונת עבודה?

אם נפגעתם בתאונת עבודה הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות ללא ספק זה ללכת ולקבל טיפול רפואי. אך לאחר שקיבלתם טיפול רפואי הדבר הבא שאתם חייבים לעשות זה ללכת ולקבל ייעוץ מעורך דין. אתם חייבים להבין את מי כדאי לכם לתבוע בעקבות תאונת העבודה. האם כדאי לכם לתבוע את ביטוח לאומי? האם כדאי לכם לתבוע את חברת הביטוח של הבוס שלכם? או שמא עדיף בכלל לתבוע את המעסיק? רק עורך דין יכול לסייע לכם בדילמות הללו ורק הוא ידע להגיד לכם את מי הכי כדאי לתבוע והיכן תקבלו את הכסף הרב ביותר שיש וזה משהו שאתם חייבים להבין.

האם כל עורך דין יכול לסייע לי בתאונת עבודה?

אם נפצעתם בתאונת עבודה אתם חייבים להתקשר לעורך דין תאונות עבודה ולקבל ממנו עצה מה לעשות בהמשך הדרך. על רקע זה עולה השאלה האם כל עורך דין יכול לסייע לי במקרה של תאונת עבודה? אם כן התשובה היא לא, לא כל עורך דין יכול לסייע לכם במקרה של תאונת עבודה. למעשה העורך דין היחיד שיכול לסייע לכם במקרה כזה הוא עורך דין אשר מתמחה בתביעות נזיקין. אם העורך דין מעולם לא ניהל תיק בתחום הנזיקין זה ברור כי לא כדאי לכם לבחור בו. לכן שימו לב לאיזה עורך דין אתם פונים וודאו כי הוא מומחה בנזיקין וזאת בכדי להבטיח ייצוג ברמה גבוהה.

מדוע עורך דין עדיף במקרה של תאונת עבודה על פני מרכז זכויות?

עליכם להבין כי עורך דין יכול מבחינה חוקית לבצע הרבה יותר דברים מאשר כל אדם אחר שאינו עורך דין. למעשה עורך דין הוא היחיד שיכול להופיע מול ביטוח לאומי וכמובן שהוא היחיד שיכול להופיע מול בתי משפט ולכן תמיד במקרה של תאונת עבודה כדאי לפנות אל עורך דין ולא אל מרכז זכויות.

 

עורך דין חדור מטרה
התייעצו עם עורך דין

עולם המשפט הוא לא מקום שכדאי להיכנס אליו ללא אוטוריטה מקצועית. התחום המשפטי הוא לרוב מסובך ומורכב, ולכן יש להיעזר בדמות המשפטית המתאימה. לקבלת סיוע משפטי והעצה הנכונה ביותר – השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
פיטורים סמוך לפרישה

פיטורים לעולם יהיו מאורע לא נעים אך לעיתים עיתוי לא מוצלח עלול להפוך את החוויה לקשה במיוחד. אחד התרחישים המצערים הם פיטורים סמוכים לגיל הפרישה.

מהן השעות הנוספות?

כאשר עובדים נדרשים לעבוד יותר ממסגרת השעות הקבועה להם, הם זכאים לתוספת תשלום שנעה החל מעשרים וחמישה אחוזים יותר ומגיע עד לחמישים אחוזי תוספת (!).

דיני עבודה – מדריך משפטי לעובד

במידה ונתקלתם בבעיה משפטית במקום עבודתכם, או שהמעסיק שלכם מונע מכם לקבל זכויות שמגיעות לכם לפי חוק או לפי חוזה העבודה – יש לאן לפנות

מי עלול לחוות אפליה בעבודה?

אמנם הסיבה המרכזית למציאת העבודה היא לרוב על מנת לקבל משכורת – אך כל עובד שמועסק במקום עבודה כלשהו מצפה לסביבת עבודה טובה ונעימה, או

תביעת אובדן כושר עבודה – מה היא?

כאשר אדם מאבד את יכולתו המלאה או החלקית לעבוד כתוצאה ממחלת מקצוע או תאונה הוא רשאי לתבוע את הביטוח הלאומי והביטוח הפרטי עבור אובדן כושר