מהן זכויות עובדים אחרי או לפני החתונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עומדים להתחתן בקרוב? כדאי לדעת שגם מגיעות לכם זכויות על פי החוק. רגע לפני שצועדים לחופה ושוברים כוס, מבררים בדיוק מה הן הזכויות המגיעות למתחתנים בחוק. האם מגיעה לכם חופשה? האם החופשה תהיה על חשבונכם? חשוב לבדוק. 

רובנו מגיעים לשלב בחיים בו אנו מתחייבים ליקירי ליבנו, בין אם בחתונה אזרחית או במהלך טקס דתי. אם גם אתם לקראת חתונה מרגשת, כדאי לדעת שמגיעות לכם שלל זכויות על פי החוק, את חלקן אסור לכם לפספס! למשל, אתם כנראה תצטרכו חופש לאחר או לפני החתונה נכון, אם כך, על חשבון מי החופש הזה יהיה? על חשבון המעסיק? אולי על חשבון ימי החופשות המצטברים של כל עובד ועובדת? 

האם המעסיק ייתן לי חופש עבור סידורים לחתונה? 

ובכן, כדאי לדעת שברוב המקרים, מעסיקים לא ימהרו להעניק לכם מתנות בצורה של ימי חופש בתשלום. מה כן אתם זכאים לקבל על פי החוק? אתם זכאים להגיש בקשה ליום חופשה בתשלום לפני מחלה, וגם כמובן להשתמש בימי החופש שהצטברו לכם במהלך השנה. 

חשוב להדגיש כי אין בחובתו של כל מעסיק כזה או אחר להיענות לבקשת יום חופשה בתשלום לפני חתונה. במילים פשוטות יותר, באם תקבלו יום חופש בתשלום לפני חתונה או לא, תלוי בבחירתו של המעסיק ובטוב ליבו או נדיבותו. 

איזו חופשת חתונה נוכל לקבל במקום העבודה בכל זאת?

אמנם בשנת 2009 (יוני) הוצעה הגשה לשינוי חוק זה, אך נכון להיום לא קיימת חופשה לרגל נישואין המעוגנת בחוק. חשוב לדעת כי במקומות עבודה רבים, למרות שאין עיגון בחוק לחופשת נישואין, אכן תוכלו להנות מחופשה שכזו. 

אנחנו מדברים על מקומות עבודה בהם ישנם הסכמים קיבוציים כאלו ואחרים, הכוללים בתוכם גם ימי חופשה בתשלום בשבוע הנישואין. אם אתם עומדים להציע נישואין, רגע לפני שאתם מפיקים הפקה גרנדיוזית (אפשר להיעזר בשירותיה של חברת הפקות הצעות נישואין בים ובכל מקום אחר), בררו קודם אם אכן קיים הסכם קיבוצי שכזה במקום העבודה שלכם. 

הפקת הצעות נישואין | הפקות של הצעת נישואין בים 

ואם אתם באמת מתכננים להציע נישואין בחוף הים או בלוקיישנים מיוחדים אחרים, אתם מוזמנים להסתייע בשירותיה של להציע נישואין בקלות – חברת הפקות להצעות נישואין בכל מקום. זכרו, ההפקה של הצעת נישואין עשויה להיות מורכבת למדי, ככה שאם אתם רוצים לצלוח זאת בראש שקט ולהבטיח “כן” מהמיועדת, כמעט שיהיה חובה להיעזר בגורמים מסביב. 

אם אתם רוצים, כמובן שתוכלו להסתייע בחברים או במשפחה, אך גם בהחלט מומלץ לשכור את שירותיה של חברת הפקות מומלצת להצעות נישואין. לא יהיה יותר מקצועי ומבטיח מזה! בהצלחה, אל תשכחו להנות מהתהליך המרגש, למרות שהוא עשוי להלחיץ גם את הרגועים ביותר.

תוכן עניינים
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
הזמנת שירות בלחיצת כפתור
חוקי מנעולנים – כל המידע

מדי פעם, ובעיקר בעתות של מעבר דירה, אנו זקוקים למנעולן. בין אם לצורך החלפת צילינדרים, או לטובת שכפול מפתחות. ישנם גם מקרים פחות  חביבים, בהם נתקענו מחוץ לדירה או לאוטו

למאמר המלא »