דיני עבודה – מדריך משפטי לעובד

תוכן עניינים

במידה ונתקלתם בבעיה משפטית במקום עבודתכם, או שהמעסיק שלכם מונע מכם לקבל זכויות שמגיעות לכם לפי חוק או לפי חוזה העבודה – יש לאן לפנות על מנת לקבל מענה משפטי ראשוני.

את המענה תוכלו לקבל בפורום דיני עבודה, עליו נפרט בהמשך מאמר זה.

 

מהם דיני עבודה?

דיני עבודה עוסקים בכל התחום של עובדים ומעבידים במשק הישראלי. דינים אלו כוללים את כל הזכויות שיש לעובד – תנאים סוציאליים, שכר מינימום, זכאות לימי חופשה ולימי מחלה, פיטורים והתפטרות, הגדרת תפקיד קבועה מראש, שעות עבודה מוגדרות וכיוצא באלו.

בנוסף, הדינים כוללים גם היבטים מהצד של המעסיק – יחסי עובד מעביד, הדרך הנכונה לפיטורים של עובד והענקת פיצויי פיטורים, החובות שמוטלות על המעסיק ועוד.

 

היכן ניתן לקבל ייעוץ ראשוני בנוגע לדיני עבודה?

בכל שאלה שמתעוררת אצלכם בנוגע לדיני עבודה – תוכלו לפנות לפורום דיני עבודה. פורום זה הוא אחד מתוך מספר רב של פורומים שנמצאים באתר הפורומים המשפטיים, ונועדו על מנת לתת מענה לכל אדם שנזקק לייעוץ משפטי ראשוני בדחיפות. בפורומים מתנדבים עשרות עורכי דין מובילים, שעונים בהתנדבות לכל שאלות הגולשים.

את הפורום לדיני עבודה מנהלות שלוש עורכות דין מצליחות ובעלות משרדי עורכי דין, אשר מתמחות בדיני עבודה ובכל התחום שבין עובדים ומעבידים.

בפורום זה תוכלו לשאול כל שאלה הקשורה לדיני עבודה – מה ניתן לעשות במידה ופיטרו אתכם בצורה לא חוקית או בעילה לא חוקית (מין, גיל, מוצא, דת, מקום מגורים וכיוצא באלו), במידה והורעו התנאים אותם אתם מקבלים במקום העבודה, במידה ולא קיבלתם פיצויים על פיטורים, במידה והמעסיק שלל מכם זכויות שמגיעות לכם על פי חוק, ובכל נושא רלוונטי אחר.

 

פורומים נוספים באתר

באתר הפורומים המשפטיים תוכלו למצוא פורומים רבים נוספים, שבהם תוכלו לשאול שאלות ולקבל מענה מעורכי דין שעוסקים באותו תחום משפטי. בין הפורומים תוכלו למצוא פורום דיני חוזים, פורום פלילי, פורום נדל"ן ודיני מקרקעין, פורום דיני מיסים, פורום תאונות דרכים ועוד.

 

ייעוץ משפטי מקיף לאחר הייעוץ הראשוני בפורום

יש לזכור כי הייעוץ שמקבלים בפורום הוא אמנם מקצועי ומהיר – אך הוא אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי מעמיק יותר, שעוסק בבעיה הקונקרטית שלכם תוך התייחסות למצבכם האישי ולנסיבות המקרה.

עורכי הדין שעונים לשאלות הגולשים בפורומים עושים זאת בהתנדבות מלאה, ונותנים מענה למספר רב של פניות. אי לכך, הם לא יכולים להעמיק בכל בעיה משפטית ובכל הנתונים של הפונה.

במידה ונדרשת העמקה רבה יותר בנושא, וכן במידה ואתם נזקקים לייצוג משפטי מול הערכאות המשפטיות או גופים שונים (ביטוח לאומי למשל) – תוכלו לפנות באופן פרטני לאחת מעורכות הדין שמנהלות את פורום דיני עבודה, על מנת להמשיך ולטפל במקרה עד לקבלת התוצאה הרצויה ביותר עבורכם.

 

חוקים

עורך דין חדור מטרה
התייעצו עם עורך דין

עולם המשפט הוא לא מקום שכדאי להיכנס אליו ללא אוטוריטה מקצועית. התחום המשפטי הוא לרוב מסובך ומורכב, ולכן יש להיעזר בדמות המשפטית המתאימה. לקבלת סיוע משפטי והעצה הנכונה ביותר – השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
פיטורים סמוך לפרישה

פיטורים לעולם יהיו מאורע לא נעים אך לעיתים עיתוי לא מוצלח עלול להפוך את החוויה לקשה במיוחד. אחד התרחישים המצערים הם פיטורים סמוכים לגיל הפרישה.

מהן השעות הנוספות?

כאשר עובדים נדרשים לעבוד יותר ממסגרת השעות הקבועה להם, הם זכאים לתוספת תשלום שנעה החל מעשרים וחמישה אחוזים יותר ומגיע עד לחמישים אחוזי תוספת (!).

מי עלול לחוות אפליה בעבודה?

אמנם הסיבה המרכזית למציאת העבודה היא לרוב על מנת לקבל משכורת – אך כל עובד שמועסק במקום עבודה כלשהו מצפה לסביבת עבודה טובה ונעימה, או

תביעת אובדן כושר עבודה – מה היא?

כאשר אדם מאבד את יכולתו המלאה או החלקית לעבוד כתוצאה ממחלת מקצוע או תאונה הוא רשאי לתבוע את הביטוח הלאומי והביטוח הפרטי עבור אובדן כושר