ביטוח רכב, מה הוא כולל באמת

תוכן עניינים

ביטוח הרכה מהווה הוצאה משמעותית עבור כל בעל רכב. הביטוח כאמור נועד לפצות את בעל הרכב במקרה של פגיעה ברכב שלו או, לחילופין, לפצות הולך רגל או בעל רכב אחר, שהמבוטח פגע בהם תוך כדי נסיעה. גובה הפרמיה שישלם בעל הרכב לחברת הביטוח, מושפע ממספר לא קטן של פרמטרים. אילו ביטוחים חייב בעל רכב לרכוש, שבלעדיהם הנסיעה ברכב איננה חוקית? מה משפיע על גובה הפרמיה של חברות הביטוח? בשורות הבאות נעסוק בביטוחי רכב, מה הם כוללים ומה הערך המוסף שלהם עבור בעלי הרכב.

ביטוח רכב – ממה הוא מורכב

ביטוח הרכב בישראל מורכב משני סוגי ביטוח נפרדים. הסוג הראשון הוא ביטוח החובה. הביטוח הזה כולל ביטוח עבור נזקי גוף שעלולים להיגרם למבוטח עצמו, קרי הנהג, הנוסעים ברכב, או לאנשים שהיו מחוץ לרכב, ונפגעו כתוצאה מתאונת דרכים שהרכב היה מעורב בה. ביטוח החובה, כשמו כן הוא, חייב להיות קיים עבור כל כלי רכב בישראל.  על פי חוק, אין אפשרות לעשות שימוש ברכב בהעדר ביטוח חובה.

ביטוח מקיף – ביטוח לנזקי רכוש שעלולים להיגרם הן לרכב והן לרכבים אחרים, או לרכוש של אנשים אחרים, כתוצאה מתאונה. ביטוח צד שלישי, מבטח את הנהג מפני תביעות לנזקי רכוש או רכב של צד שלישי, שנגרמו על ידי הרכב המבוטח. הביטוח המקיף, הכולל בדרך כלל גם ביטוח צד שלישי, איננו בדרך כלל ביטוח חובה. עם זאת, העדרו של ביטוח מהסוג הזה חושף את בעל הרכב לתביעות בסכומי עתר, בעבור נזקים שנגרמו על ידי הרכב שלו.

כסף ורכב
כסף ורכב

מה כולל הביטוח

למעשה, פוליסות הביטוח אמורות לכסות את כל מכלול הנזקים הגופניים והכספיים, שעלולים להיווצר במקרה של תאונה. עם זאת, יש לשים לב לכמה בעיות. באשר לביטוח החובה, הרי שהביטוח הזה כולל טיפולים לנפגעים בלא כל ומגבלה כספית. מבוטח שאיבד את כושר העבודה, יכול לקבל פרמיה מהביטוח. ואולם סכומי הפיצוי לא יעלו על פי שלושה מהשכר הממוצע במשק. הפיצוי על כאבים וסבל, גם הם יהיו מוגדלים לגובה של עד 150,000 ₪.

באשר לביטוח המקיף – הוא יכול לכלול את כל מה שביטוח החובה לכ אלל, ואפילו הרבה מעבר לכך. כך למשל, יש ביטוחי חובה שבהם מבוטלת ההשתתפות העצמית של המבוטח. הפרמיה החודשית תהיה גבוהה יותר, אבל המבוטח יהיה פטור מתשלום במקרה של תאונה. גם ביטוח צד שלישי עלול, במקרים מסוימים, לחסוך למבוטח תשלומים בעבור נזקי רכוש ואחרים.

לפני שעושים ביטוח לרכב, יש לבצע בדיקה מקיפה של החברות השונות הקיימות. זאת, הן במטרה להוזיל ככל האפשר את התשלום החודשי והן במטרה להשיג את הכיסוי המקיף ביותר. האם ביטוח רכב או ביטוח חובה מעניינים אותך? האם תנאים טובים לביטוח מדברים אליך? אם כן – זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע שלהו יחזרו אליך בהקדם

להלן מאמר נוסף שעוסק נהיגה בשכרות – עונשים קשים אך יש איך להתמודד לכתבה לחצו.

עורך דין חדור מטרה
התייעצו עם עורך דין

עולם המשפט הוא לא מקום שכדאי להיכנס אליו ללא אוטוריטה מקצועית. התחום המשפטי הוא לרוב מסובך ומורכב, ולכן יש להיעזר בדמות המשפטית המתאימה. לקבלת סיוע משפטי והעצה הנכונה ביותר – השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
איך מתבצע הליך תביעת ביטוח ונזיקין?

תביעות נזיקין הן בדרך כלל תביעות לפיצוי כספי, המוגשות כנגד צד שלישי – זה שגרם לנזק בכוונה או ברשלנות. הנזקים יכולים להיגרם לגוף, לרכוש, למבנה