ביטוחים כפולים: כיצד להימנע מהתופעה וטיפים משפטיים נוספים

תוכן עניינים

תופעת הביטוחים הכפולים הינה תופעה נרחבת במדינת ישראל- לצערנו. תופעת הביטוחים הכפולים באה לידי ביטוי בתשלום מיותר של עשרות שקלים כל חודש לחברות הביטוח השונות, עקב חוסר ידיעה של הציבור הרחב. על מנת שתוכלו לחסוך עשרות שקלים כל חודש, ולמעשה מאות ואלפי שקלים לאורך כל חייכם, קם מיזם "הר הביטוח" שמציע שירות בדיקת ביטוחים כפולים. 

ביטוחים כפולים- על אילו ביטוחים סביר שאנו משלמים פעמיים?

כפי שציינו קודם לכן, ביטוחים כפולים הם ביטוחים שבגינם אנו משלמים פעמיים הן בחברת הביטוח והן בחברות ביטוח פרטיות. מצב זה נגרם לרוב בשל חוסר הכרת הביטוחים באופן מקיף -(הודעות הכנסת) הלקוח אינו יודע שהוא מבוטח בביטוח סוג X בחברת הביטוח המרכזית, ולכן כאשר הוא ניגש לחברת ביטוח פרטית, הוא משלם תשלום נוסף בגין אותו ביטוח X. הבעיה שצצה כאן היא דיי פשוטה- הלקוח משלם פעמיים, לשתי חברות שונות על אותו ביטוח- מהלך שגוזל ממנו כספים רבים לאורך השנים.

במדינת ישראל ישנם סוגי ביטוחים רבים שהמדינה או גופים פרטיים מציעים, ביניהם ביטוח פנסיה, ביטוח משכנתא, ביטוחים שונים לרכב (ביטוח מקיף לרכב, ביטוח צד ג', ביטוח חובה), ביטוח בריאות פרטי (תרופות וטיפולים שאינם נמצאים בסל הבריאות שמוצע על ידי המדינה), ביטוח דירה ועוד.
אם נרצה להיעזר בדוגמא על מנת להמחיש את העניין, נשתמש בביטוח הנפוץ ביותר- ביטוח בריאות פרטי. קופות החולים הגדולות מציעות שירותי ביטוח בריאות שונים ללקוחות שלהן. אותו לקוח שמבוטח באחת מקופות החולים הגדולות, במקרה מבוטח גם בחברות ביטוח פרטיות. ביודעין או שלא ביודעין, הוא מבוטח תחת סעיפים זהים לסעיפים שהוא מבוטח בקופות החולים הגדולות. מצב זה מביא את אותו הלקוח לשלם פעמיים על אותו סוג ביטוח- הן בקופת החולים הגדולה והן בחברת הביטוח הפרטית.

האם מדובר בסכומי כסף גדולים? מה עלינו לעשות על מנת להימנע מהתופעה?

בחישוב פשוט ומהיר, מדובר בעשרות שקלים בחודש. כאשר אנו מחשבים את הסכום הכולל בשנה- מדובר בסכום של כמה מאות שקלים. כמה מאות שקלים, שהיינו יכולים לנתב למטרות יעילות יותר מאשר תשלום חוזר על ביטוח שכבר יש לנו- קופת חיסכון לילד, חיסכון עתידי ועוד. השקעה קצרה מזמנכם יכולה לחסוך לכם עד מאות שקלים בשנה, וכאשר מדובר במשפחה שלמה- מדובר בחיסכון שעשוי להגיע לאלפי שקלים בשנה אחת בלבד!

רק כדי להמחיש לכם עד כמה הבעיה חמורה ומרכזית במדינת ישראל, על פי מחקרים שבוצעו על ידי מומחים בנושא, מדובר בסכום אסטרונומי שמגיע למאות מיליוני שקלים. "על מנת להוציא אתכם מהמשוואה" ולחסוך לכם סכומי כסף רבים ומיותרים, אנו ממליצים לכם להיכנס לאתר "הר הביטוח" בכתובת https://harhabituach.co.il ולהשאיר את הפרטים שלכם.

מעוניי  ים להמשיל לקרוא על – עורך דין בנקים לחץ כאן.

עורך דין חדור מטרה
התייעצו עם עורך דין

עולם המשפט הוא לא מקום שכדאי להיכנס אליו ללא אוטוריטה מקצועית. התחום המשפטי הוא לרוב מסובך ומורכב, ולכן יש להיעזר בדמות המשפטית המתאימה. לקבלת סיוע משפטי והעצה הנכונה ביותר – השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
ביטוח רכב, מה הוא כולל באמת

ביטוח הרכה מהווה הוצאה משמעותית עבור כל בעל רכב. הביטוח כאמור נועד לפצות את בעל הרכב במקרה של פגיעה ברכב שלו או, לחילופין, לפצות הולך

איך מתבצע הליך תביעת ביטוח ונזיקין?

תביעות נזיקין הן בדרך כלל תביעות לפיצוי כספי, המוגשות כנגד צד שלישי – זה שגרם לנזק בכוונה או ברשלנות. הנזקים יכולים להיגרם לגוף, לרכוש, למבנה