שירתם במשרד הביטחון ונפצעתם? אלו 6 טיפים חשובים לוועדה הרפואית?

תוכן עניינים

הוועדה הרפואית היא שלב קריטי בהכרה בפגיעה שחוויתם במהלך שירות הביטחון שלכם. ועדה זו מסתמכת על חוות דעת רפואיות והיא בעלת הסמכות הסופית לקבוע את אופי הפגיעה והקשר שלה לשירות. שני אלמנטים אלה קריטיים להכרה בפגיעה וקבלת אחוזי נכות. אספנו בשבילכם טיפים שיאפשרו לכם להציג את סיפור הפגיעה באופן שהוועדה תבין ותוכל לקבל.

 

1. הכנה מראש

ועדה רפואית היא אירוע חשוב ומלחיץ. הצלחה בוועדה תאפשר לכם להתחיל בתהליך החלמה עם אחוזי נכות, פיצוי ואפשרויות טיפול. אחוזי הנכות חשובים, שכן ככל שיהיו גבוהים יותר כך יהיו לכם יותר אפשרויות טיפול. לכן חשוב מאוד לבצע הכנה מראש לוועדה.

ועדה רפואית לא מתעסקת רק ברפואה ויש חשיבות לשפה המשפטית בה משתמשים לתאר את המקרה. לכן עו"ד משרד הביטחון יכול לעזור לכם להתכונן ולבנות נקודות וטיעונים נכונים למקרה שלכם.

 

2. סדר ורוגע

הוועדה היא אירוע מלחיץ, הרבה תלוי בה, ולכן כדאי להגיע רבע שעה לפני הזמן שנקבע, לקחת את הזמן הזה לשבת שוב מול המסמכים שלכם, לחזור בראש על מה אתם רוצים להגיד, לשתות כוס מים ולהיכנס בלי לחץ לוועדה.

 

3. לדבר על המצב הרפואי, הגופני או הנפשי

את הוועדה מעניין המצב הרפואי, הגופני או הנפשי. לא מעניין את נציגיה לשמוע שהמפקד לא היה נחמד או שחברים מהיחידה לא באו לבקר. תיאור מדויק ואמין של המצב הרפואי, שיכול להיות גופני או נפשי, הוא חשוב. יש להתמקד בקשיים ובתלונות שיש לכם, איזה התמודדויות יש, מה נפגע ומה השתנה מאז המקרה וכדומה.

 

4. מגבלת זמן

לוועדה יש זמן קצר לשמוע אתכם, לכן חשוב לבוא עם טיעונים מסודרים וברורים. כדאי להכין מראש בנקודות את מה שאתם רוצים להגיד, ושהטיעונים שלכם יהיו סדורים ועניינים – כך תוכלו לספק את המיטב במגבלות הזמן.

 

5. תיעוד מסודר

חשוב מאוד להגיע עם תיעוד מסודר של חוות הדעת הרפואיות שלכם – תיעוד אמין ומדויק של כל הבדיקות מאז המקרה. צריך לזכור שהוועדה לפעמים מסתמכת על תיעוד ששלחתם כאשר ביצעתם את התביעה, ולכן יתכן והוא לא הכי עדכני. חשוב למסור את התיעוד הכי עדכני במהלך הוועדה.

 

6. שתפו פעולה עם הבדיקה הגופנית

יתכן ובמהלך הוועדה תידרשו לבדיקה גופנית ולביצוע פעולות ותנועות שונות. חשוב מאוד לשתף פעולה עם הבדיקה גם אם היא גורמת כאבים ובעיקר לציין את הכאב והמגבלה. חשוב לא לסרב לבדיקה בגלל כאב, אלא לעשות ניסיון ולהראות את המגבלה בזמן אמת.

 

סיכום

ועדה רפואית היא שלב חשוב בתהליך של טיפול והחלמה מאירוע קשה במהלך שירות הביטחון, הכולל השלכות גופניות או נפשיות. הוועדה עצמה יכולה להיות אירוע מלחיץ בפני עצמו, שבו אתם עלולים להרגיש כי לא מקשיבים לכם או לא מבינים אתכם. לכן, הכנה מראש, התייעצות עם מומחים ועם אחרים שעברו ועדה רפואית – זה הדבר החשוב ביותר לקראת הוועדה שלכם.

שירתם במשרד הביטחון ונפצעתם_ אלו 6 טיפים חשובים לוועדה הרפואית

עורך דין חדור מטרה
התייעצו עם עורך דין

עולם המשפט הוא לא מקום שכדאי להיכנס אליו ללא אוטוריטה מקצועית. התחום המשפטי הוא לרוב מסובך ומורכב, ולכן יש להיעזר בדמות המשפטית המתאימה. לקבלת סיוע משפטי והעצה הנכונה ביותר – השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
חשיבות התדמית בייצוג

אחד מהדברים המשמעותיים בבחירה בעורך דין אחד על פני אחר היא התדמית שלו. כמובן שלכל תחום התמחות ישנה תדמית אחרת הדרושה אבל בכלליות ישנן תכונות

האם פוסט טראומה נחשב כאחוזי נכות

האם ניתן לקבל קצבת נכות כתוצאה מפוסט טראומה? כל הפרטים בכתבה הבאה פוסט טראומה עלולה להתפתח לאחר חשיפה לאירוע טראומתי, חוויה קשה או מחלה שהתרחשה

מהי בוררות עסקית?

כיום, רבים בוחרים לפנות אל בוררות עסקית, כדי לפתור סכסוכים עסקיים שעלולים להוות נזק רב לחברה ולעסק, ולהעמיד את העסק בבעיות שימנעו ממנו להתפתח. בוררות