4 טיפים להצלחה בבית המשפט לתביעות קטנות

תוכן עניינים

בבית משפט לתביעות קטנות עוסקים בתביעות של עד 36,400 ₪ ולרוב הן נוגעות לנושאי מתן שירות וצרכנות. ההליך נחשב יעיל וקצר ולכן לשם ההצלחה בו עלינו לפעול בצורה מדויקת שתבטיח לנו את קבלת הפיצויים המגיעים לנו. לשם כך אספנו לכם 4 טיפים שיסייעו לכם לאורך ההליך.

 

1 – הציגו כל מסמך או ראיה המחזקים את עמדתכם

תביעה קטנה תעסוק לרוב בנושאים הנוגעים לקשר בין נותני ומקבלי שירות, ולכן לחוזים ומסמכים יש משקל רב בקבלת החלטת פסק הדין של הליכים אלו. בין אם מדובר בתביעה העוסקת בהפרת הסכמי עבודה ובין אם במתן שירות לא תקין, עליכם להשיג ולאסוף כל פרט אשר מוכיח את עמדתכם.

בין היתר ניתן להציג תמונות, קבלות, מסרונים, הסכמים או כל מסמך בעל אמינות גבוהה (על מנת למנוע חשד למרמה). מומלץ מאוד לתעד את המסמכים הללו ולשמור אותם, הן כמסמכים במחשב והן באופן פיזי, היות וכל מסמך עלול להיות זה שיכריע את ההחלטה לטובתכם.

מסמך

2 – ודאו כי כתב התביעה מבטא את טענותיכם

את כתב התביעה עליכם להגיש עם תחילת ההליך המשפטי והוא הדרך המרכזית שלכם כתובעים לבטא את טענותיכם. לצורך כך, ודאו כי כתב התביעה כתוב בהתאם לכללים של בית במשפט וכי הוא מבטא בבירור את הטענה שברצונכם להביא בפני בית המשפט. במקרים רבים שופטים קובעים את פסק הדין מיד לאחר קריאת כתבי התביעה וההגנה, ולכן יש לוודא שכתב התביעה נכתב באופן האיכותי ביותר.

 

3 – היצמדו לכתוב בכתב התביעה

במידה והשופט יראה לנכון לעשות זאת, הוא רשאי לשאול את הצד התובע ואת צד ההגנה שאלות שיעזרו לו לקבל החלטה מושכלת. אם אתם נשאלים שאלה מסוימת, שימו לב שתשובתכם עולה בקנה אחד עם הכתוב בכתב התביעה.

ודאו כי במהלך הדיון אינכם אומרים עובדות לא נכונות או שאתם לא בטוחים בדבר אמינותם, היות ואם תעשו זאת הדבר יפגע באמינותה של הטענה כולה. אם אינכם בטוחים בדבר מה, מוטב להגיד שאינכם זוכרים או לא בטוחים בפרטים המדויקים של המקרה.

תְבִיעָה

4 – התבטאו בצורה רהוטה ומכבדת

לאופן בו אנו מתנהלים בבית המשפט תהיה השפעה מכרעת על פסק הדין שיינתן בסיומו. בסופו של דבר, אם נתקוף את הנתבע או את אחד המקורבים באופן בלתי הולם או בשימוש בשפה בוטה, הדבר יפגע באמון של השופט במידת ערכינו, וייתכן והדבר יביא לחשד כי אנו נוהגים בחוסר יושר. עלינו לנהוג באיפוק ובצורה מסבירת פנים כלפי כל המשתתפים, בהתאם למקובל בבית המשפט, לטובת חיזוק האמון בנו.

 

סיכום

על מנת לוודא שנצליח להביא את טענותינו בדרך הברורה ביותר בבית המשפט וכך לשפר את סיכויינו לזכות בתביעה, עלינו להביא כל טופס או מסמך המעידים כי טענותינו אכן מבוססות ולצרף אותם לכתב התביעה. כתב התביעה צריך להיכתב בצורה ברורה ובהתאם להגדרות בית המשפט. לכל אורך ההליך ודאו כי דבריכם באים בהלימה עם הכתוב בכתב התביעה ושאתם מבטאים אותם בצורה ראויה ומכבדת.

בית משפט לתביעות קטנות

עורך דין חדור מטרה
התייעצו עם עורך דין

עולם המשפט הוא לא מקום שכדאי להיכנס אליו ללא אוטוריטה מקצועית. התחום המשפטי הוא לרוב מסובך ומורכב, ולכן יש להיעזר בדמות המשפטית המתאימה. לקבלת סיוע משפטי והעצה הנכונה ביותר – השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
חשיבות התדמית בייצוג

אחד מהדברים המשמעותיים בבחירה בעורך דין אחד על פני אחר היא התדמית שלו. כמובן שלכל תחום התמחות ישנה תדמית אחרת הדרושה אבל בכלליות ישנן תכונות

האם פוסט טראומה נחשב כאחוזי נכות

האם ניתן לקבל קצבת נכות כתוצאה מפוסט טראומה? כל הפרטים בכתבה הבאה פוסט טראומה עלולה להתפתח לאחר חשיפה לאירוע טראומתי, חוויה קשה או מחלה שהתרחשה

מהי בוררות עסקית?

כיום, רבים בוחרים לפנות אל בוררות עסקית, כדי לפתור סכסוכים עסקיים שעלולים להוות נזק רב לחברה ולעסק, ולהעמיד את העסק בבעיות שימנעו ממנו להתפתח. בוררות