תביעת חברת ניקיון שלא עמדה בהסכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מוסדות ציבור רבים, מפעלים ובתי עסק רבים, כמו גם בנייני מגורים שיש בהם דיירים מרובים, שוכרים כיום את שירותיהן של חברות ניקיון. שירותי הניקיון הניתנים על ידי גוף חיצוני או חברה קבלנית, ניתנו בעבר הלא רחוק על ידי אנשים אשר המוסד הציבורי, המפעל או העסק היה המעסיק הישיר שלהם. מה בין שירותי ניקיון חיצוניים לבין מפעל או בית עסק המעסיק עובדי ניקיון מטעמו? מתי מתבצעת תביעת חברת ניקיון שלא עמדה בהסכמים? בשורות הבאות נעסוק בשוק העבודה המשתנה ובתהליך המואץ של התמקצעות והתמקדות בתחום פעילות צר. בהמשך נעסוק בצעדים שניתן לנקוט כנגד גוף מקצועי שלא עמד ביעדים שנקבעו איתו בעת חתימת הסכם ההתקשרות.

צוות ניקיון
צוות ניקיון

שירותי ניקיון חיצוניים או עובדים של העסק

כאמור, עד לתחילת שנות השמונים של המאה הקודמת, רווח בישראל הנוהג להעסיק עובדים בכל התחומים, כולל עובדי ניקיון, בהעסקה ישירה. ואולם עם השנים התברר שהעברת תחומי פעילות שונים, ובכלל זה עבודות הניקיון, לידי חברות ייעודיות היה יעילה יותר, ובמרבית המקרים גם חסכונית יותר. היתרונות שמזמנת חברת ניקיון לעסקם הם מרובים. בראש וראשונה, הפועלים העובדים בחברת הניקיון אמורים להיות מקצועיים ולהכיר היטב את תחום ההתמחות שלהם. העסק לא חייב להחזיק עובדי ניקיון, שמרגע שסיימו את העבודה היומית שלהם אין מהם באמת מה לעשות. במקום זאת, הוא משלם לעסק המביא את הפועלים, שיעשו את המוטל עליהם, יסיימו ואז יעברו לפרויקט הבא של חברת הניקיון. אם עבודות הניקיון מרובות, ישהו העובדים זמן עודף בעסק. מנגד, אם העבודה יורדת, יורד במקביל גם מספר שעות העבודה של הפועלים. החברה רוכשת הן את המכשירים שבאמצעותם מתבצעת העבודה והן את חומרי הניקוי. חברות ניקיון מסוימות מעניקות דם שירותים נוספים, כגון אספקת חומרי ניקוי ספות וחומרים היגייניים אחרים למוסדות גדולים, בתי הארחה ובתי מלון.

מתי תובעים חברת ניקיון שלא עמדה בהסכם

אף שמדובר בשיטת עבודה טובה בדך הכל, קורה לא מען שהעובדים של חרת ניקיון לא מבצעים את העבודה שלהם כהלכה. אי ביצוע המטלות יכול לנבוע מהנחיות שגויות שניתנו לעובדי הניקיון על ידי המפקח מטעם חברת ניקיון. לחילופין, הן יכולות לנבוע ממחסור בחומרים או בכלי ניקוי, הפוגע בקצב העבודה של המנקים. לבסוף, אי ביצוע המטלות יכול להיות תוצאה של העדר פיקוח על עובדי הניקיון.

בכל אחד מהמקרים, האחריות הבלעדית על העובדים ולפיכך גם על התוצאות של העבודה שלהם, חלה על חברת הניקיון. לפיכך, במצב שבו העדר הניקיון הופך לעניין של קבע, אין מנוס מאשר הגשת תביעת חברת ניקיון. סכומי התביעה עלולים להיות משמעותיים, אם יתברר שהעדר ניקיון גורם לבעלי עסקים עגמת נפש ארוכה. אם בעקבות העדר ניקיון אירעו גם נזקים, הרי שהתביעה מוצדקת פי כמה.

תביעת רשלנות רפואית – עילה לתביעה?

תוכן עניינים
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
הזמנת שירות בלחיצת כפתור
חוקי מנעולנים – כל המידע

מדי פעם, ובעיקר בעתות של מעבר דירה, אנו זקוקים למנעולן. בין אם לצורך החלפת צילינדרים, או לטובת שכפול מפתחות. ישנם גם מקרים פחות  חביבים, בהם נתקענו מחוץ לדירה או לאוטו

למאמר המלא »