מהו הפיצוי המקסימלי שתוכלו לקבל לאחר תאונת עבודה?

תוכן עניינים

לאחר תאונת עבודה, במידה ומצאתם את עצמכם נפגעים ממנה בצורה כזו או אחרת, אתם זכאים לקבל פיצוי בגין הפגיעה. גובה הפיצוי משתנה לפי מספר נתונים, ובראש ובראשונה הוא תלוי כמובן בחומרת הפגיעה. עם זאת, כדי לממש את הזכויות שלכם באופן מלא ולקבל את הפיצוי עד השקל האחרון, יש כמה דברים שחשוב שתעשו. אנחנו כאן כדי לספר לכם עליהם. 

 

פיצוי בגין תאונת עבודה

תאונות עבודה הן תאונות שאירעו במסגרת העבודה או בעת ההגעה והיציאה ממנה. תאונות כאלו מקבלות מעמד מיוחד, כיון שבתור עובדים במדינת ישראל יש לכם ביטוח כל זמן שאתם נמצאים במקום העבודה. מקום העבודה שלכם מחויב לבטח אתכם, כך שברגע שמתרחשת תאונה כזו חברת הביטוח אמורה לפצות אתכם בגין הפגיעה, דבר שלא קורה בפגיעה רגילה בבית או בחוץ.

 

פיצוי בגין הפגיעה עצמה

הפיצוי הראשון שאותו תקבלו הוא פיצוי על הפגיעה עצמה. בין אם מדובר על פגיעה שנוצרה כתוצאה מרשלנות ובין אם מחוסר שימת לב, הזכאות שלכם לפיצוי אינה מוטלת בספק. גובה הפיצוי משתנה לפי חומרת הפציעה, כאשר החוק מגדיר מה בדיוק גובה הפיצוי בכל אחד מסוגי הפגיעות. גם במקרה של מוות בעבודה המשפחה של העובד זכאית לקבל פיצוי בגין הפגיעה.

פיצוי בגין תאונת עבודה

אובדן כושר עבודה

הרכיב השני של הפיצוי הוא בגין אובדן כושר העבודה. פגיעה במקום העבודה בדרך כלל מובילה למצב של אובדן כושר עבודה, גם אם לזמן מסוים. בכל אותו זמן חברת הביטוח אמורה לפצות אתכם על ההיעדרות שלכם מהעבודה, כך שתמשיכו להרוויח את המשכורת שאתם רגילים אליה. גם כאן הפיצוי הזה מגיע לכם לאור העובדה שהפציעה אירעה במקום העבודה ולכם כעובדים היה ביטוח.

 

פיצויים נוספים

אם מדובר על פציעה חמורה, ייתכן ואתם זכאים לקבל אחוזי נכות בגינה. כאן האחריות על אחוזי הנכות היא כבר אצל הביטוח הלאומי ולא קשורה לחברת הביטוח שמבטחת את מקום העבודה שלכם. אחוזי נכות הם למעשה מדד של רשויות המדינה לקבוע את חומרת המצב שלכם, ובהתאם את הזכויות שמגיעות לכם. אחוזי נכות גבוהים יכולים לזכות אתכם בקצבה קבועה מהביטוח הלאומי.

 

איך להצליח בתביעה

זה לא סוד שחברות הביטוח עושות כל שביכולתן על מנת לא לשלם למבוטחים. זו הסיבה שאם אתם עומדים לפני הגשת תביעה בגין פגיעה בעבודה, הדבר החשוב ביותר הוא למצוא עורך דין מנוסה שיוכל לנהל עבורכם את התביעה. עורך דין יאסוף ראיות וידע לגבש תשתית ראייתית שתוכיח לבית המשפט מעל לכל ספק שמגיע לכם פיצוי בגין פגיעה בעבודה.

 

לסיכום

למרבה הצער תאונות עבודה הן לא דבר נדיר, ואם גם אתם חוויתם תאונה במקום העבודה מגיע לכם פיצוי. גובה הפיצוי משתנה לפי חומרת הפציעה, כאשר הדבר החשוב ביותר הוא למצוא עורך דין מנוסה שייצג אתכם בתיק.

טופס תביעה לפיצויים לעובדים

עורך דין חדור מטרה
התייעצו עם עורך דין

עולם המשפט הוא לא מקום שכדאי להיכנס אליו ללא אוטוריטה מקצועית. התחום המשפטי הוא לרוב מסובך ומורכב, ולכן יש להיעזר בדמות המשפטית המתאימה. לקבלת סיוע משפטי והעצה הנכונה ביותר – השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
חשיבות התדמית בייצוג

אחד מהדברים המשמעותיים בבחירה בעורך דין אחד על פני אחר היא התדמית שלו. כמובן שלכל תחום התמחות ישנה תדמית אחרת הדרושה אבל בכלליות ישנן תכונות

האם פוסט טראומה נחשב כאחוזי נכות

האם ניתן לקבל קצבת נכות כתוצאה מפוסט טראומה? כל הפרטים בכתבה הבאה פוסט טראומה עלולה להתפתח לאחר חשיפה לאירוע טראומתי, חוויה קשה או מחלה שהתרחשה

מהי בוררות עסקית?

כיום, רבים בוחרים לפנות אל בוררות עסקית, כדי לפתור סכסוכים עסקיים שעלולים להוות נזק רב לחברה ולעסק, ולהעמיד את העסק בבעיות שימנעו ממנו להתפתח. בוררות