עמלת פירעון מוקדם

תוכן עניינים

מכירים את זה שאתם לוקחים על עצמכם איזשהי התחייבות, אבל בשלב מסוים אתם מעוניינים לסיים איתה בשלב יותר מוקדם ממה שציפיתם? הדבר הזה קורה כאשר אנחנו חותמים על חוזה מול מקום העבודה שלנו לפרק זמן מסויים, אך מעוניינים לעזוב לפני, והוא גם יכול לקרות מול הבנק שלנו, במקרים שבהם אנחנו לוקחים הלוואה שמתפרשת על פני פרק זמן מסוים, אותו אנחנו מעוניינים לקצר.

אם יצא לכם לעמוד במצב כזה או שאתם שוקלים אותו, עמלת פירעון מוקדם היא מושג שכדאי שתכירו היטב, רגע לפני שאתם עושים את הצעד. אז מהי ומה חשוב לדעת לגבי עמלת פירעון מוקדם? כל מה שצריך לדעת – כאן למטה.

 

בואו נעשה היכרות קצרה עם עמלת פירעון מוקדם

הזכרנו בקצרה את ההלוואה שאפשר לקחת מהבנק, אז בואו נתעכב על העניין הזה עוד כדי להבין מהי עמלת פירעון מוקדם. אדם שמגיע אל הבנק כדי לקחת הלוואה בריבית קבועה, בדרך כלל לוקח אותה עם החזר לטווח ארוך שמתפרש על מספר חודשים או מספר שנים. לפעמים, מסיבות שונות כמו הכנסה גדולה בלתי צפויה, לדוגמה, יכול הלווה להודיע לבנק שהוא מעוניין לשלם את החוב שנותר לו כלפיו באותו הרגע, ולא על פי פרישת הזמן שתוכננה.

הודעה כזו מותירה את הבנק שבו הוא עלול להפסיד כספים, ומצד שני הוא בכל אופן מעוניין לתת ללקוח הלווה את האפשרות לשלם את החוב שלו בבת אחת כפי שביקש. במצב כזה, נכנסת לתמונה עמלת פירעון מוקדם, שמשמעותה היא המשך גביית הריבית על ההלוואה, לצד תשלום החוב המלא על ידי הלקוח באותו הרגע.

 

על כמה עומדת עמלת פירעון מוקדם?

הסכום שעליו תעמוד עמלת פירעון מוקדם הוא סכום שמשתנה בהתאם לגודל ההלוואה, ובהתאם לתנאים שכל בנק במדינת ישראל מציב. כמובן שהתנאים הללו, שאותם הבנקים מציבים, צריכים לעמוד בהנחיות של בנק ישראל.

סכום עמלת פירעון מוקדם הוא סכום שיתקבל מחישוב נוסחה מורכבת, הכוללת נתונים שונים כמו מספר התקופות עד לסיום פירעון ההלוואה, מספר התקופות מיום הפירעון המוקדם ועד ליום שינוי הריבית, הריבית התקופתית ביום הפירעון המוקדם ועוד.

 

איך אפשר לצמצם את הנזקים של עמלת פירעון מוקדם?

היות והבנקים עלולים לא פעם להערים קשיים, אנשים רבים ניצבים מולם בחוסר אונים מוחלט ולא בטוחים מאיפה להתחיל את ההליך. על מנת שהדברים יהיו מסודרים וברורים לשני הצדדים, לא מעט אנשים מעדיפים להתייעץ עם עורך דין בנקים, שיוכל לסייע לכם בכל ההליך שמתקיים מול הבנק.

בצורה הזו, תוך קבלת מידע מקצועי ואמין מאיש מקצוע בעל ניסיון וידע נרחב, יכולים אותם אנשים להנות מביטחון מלא בכל הנוגע להליך שמתבצע מול הבנק. עם עורך דין בנקים, אתם יכולים להיות בטוחים שעמלת פירעון מוקדם אותה תצטרכו לשלם תהיה הוגנת.

פירעון

עורך דין חדור מטרה
התייעצו עם עורך דין

עולם המשפט הוא לא מקום שכדאי להיכנס אליו ללא אוטוריטה מקצועית. התחום המשפטי הוא לרוב מסובך ומורכב, ולכן יש להיעזר בדמות המשפטית המתאימה. לקבלת סיוע משפטי והעצה הנכונה ביותר – השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
הגנת הפרטיות

לכל אזרח שמורה הזכות לפרטיות, אשר היא זכות בסיסית המעוגנת בחוק. מה קורה במידה וישנה הפרה של הפרטיות? המומחים של משרד טיטונוביץ ושות' מסבירים.  הגנת

חוות דעת רפואית

חוות דעת רפואית היא חיונית ביותר למעסיקים אשר רוצים לבדוק את כושר העבודה של העובדים העתידים, כמו גם במקרה בו העובד נפגע. כיצד תוכלו גם

איך תפיקו אירוע במשרד עורכי דין

 אירועים ללא יוצא מן הכלל הם אירועים מרגשים שמצריכים השקעה רבה על מנת להפוך אותם למוצליים מכל הבחינות. בין אם מדובר בחתונה, בר מצווה או

10 סיבות לביצוע התחדשות עירונית

מתלבטים לגבי ביצוע התחדשות עירונית בבניין שלכם? ובכן, להלן 10 סיבות לביצוע. התחדשות עירונית – תהליך אפקטיבי אשר לו שורה של יתרונות בעשור האחרון ניתן

תביעת חברת ניקיון שלא עמדה בהסכם

מוסדות ציבור רבים, מפעלים ובתי עסק רבים, כמו גם בנייני מגורים שיש בהם דיירים מרובים, שוכרים כיום את שירותיהן של חברות ניקיון. שירותי הניקיון הניתנים