מכירים את המערכת – עורך דין בנקים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הגופים הרווחיים ביותר בישראל הם הבנקים. בכל רבעון, כאשר מפורסמות שורות הרווח ניתן לראות כי מדובר על מיליארדי שקלים שמתבטאים בעמלות שורה, עמלות הדפסה ועוד תשלומים שלא כולם מכירים אבל מכניסים לבנקים המון כסף. לרוב האנשים אין נגיעה ישירה אל הבנק עצמו, ובעידן האפליקציות גם אין צורך להגיע ולבקר את הסניף, אבל מה קורה אם מסתבכים מול הבנק? אז עלולים לגלות שמדובר על גוף שאינו מוותר בקלות ודורש כל שקל שהוא חושב שמגיע לו. אדם שאינו נחשב טייקון בישראל לא יכול לקחת מאות מיליוני שקלים בהלוואות ולהימנע מלהחזיר וחייב לשקול את צעדיו בקפידה כאשר הבנק מחליט על מלחמה חזיתי מולו.

עורך דין בנקים

עורך דין בנקים – האיש הנכון במקום הנכון

סגירת קו האשראי

אדם פרטי שיום אחד יקום ויגלה כי הבנק החליט לסגור את האשראי שלו יכול להיכנס ללחץ ולהתחיל לחפש מקורות חלופיים לכסף, בתקווה שהוא יצליח להשיג סכום מספיק כדי להסתדר עד שהבעיה תסודר. אך מה עושה בעל עסק שהבנק החליט שהאשראי שלו נגמר? החלטה כזו יכולה להיות הרת גורל עבור עסק קטן בישראל, עד כדי גרימה לסגירתו. ומה עושים במידה וההחלטה של הבנק הייתה לא מוצדקת או לא חוקית? זהו בדיוק המקום בו עורך דין בנקים יכול לעזור.

פיגור בתשלומי המשכנתא

ישנן פעמים בהם מתחיל להצטבר חוב עקב פיגור בתשלומי המשכנתא על הבית. אולי בגלל עיכוב במשכורת, בגלל פיטורים או כל סיבה אחרת. ישנם שלבים בהם הבנק מחליט לתבוע את החייב ולדאוג לצו פינוי מהבית במטרה למכור את הנכס ולקבל בחזרה את הכסף שמגיע לו בהתאם לתנאי לקיחת המשכנתא. עורך דין בנקים יכול לסייע במאבק מול צווי פינוי והמתנה לפני פינוי הבעלים מן הבית.

תשלומים חוזרים

לכל אחד יש תשלומים אותם הוא מבצע בהוראת קבע או באמצעות פנקס הצ’קים שברשותו. ההתנהלות הזו נוחה וטובה עד שמגיע מצב בו הבנק אינו מכבד את התשלומים האלה בטענה כזו או אחרת. מה עושים אם הטענה אינה נכונה? מדובר על קנס נוסף על חזרת התשלום, הצטברות חובות וריביות. מי יכסה את הנזק הנגרם מכך לשמו הטוב של בעל החשבון? והנזק הכספי? זהו מקום נכון לניהול הבעיה במישור המשפטי אל מול הבנק.

ייעוץ בבנק

בעלי חשבונות המתנהלים ביתרה יכולים לקבל שיחה מיועצי הבנק במטרה לשכנע אותם להשקיע את הכסף. הרעיון שעומד מאחורי השיחה הוא למנוע מהכסף להעלות אבק בחשבון אלא להשתמש בו לצבירת ריביות והגדלת היתרה. חשוב לזכור כי היועצים הללו הם עובדי הבנק ולכן הם צריכים לדאוג לאינטרס של הבנק שמשלם להם את המשכורת במקביל לאינטרס של בעל החשבון. יכול להיות שהאינטרסים הללו חופפים, אך מה קורה אם נלקחת החלטה ובדיעבד ניתן לראות כי האינטרס של בעל החשבון היה שונה מהאינטרס של הבנק? מי משלם על הנזק הנגרם מכך ומי יכול להוכיח זאת? המישור המשפטי הוא האפיק אליו צריך לפנות כדי ליישוב סוגיות שכאלו.

תוכן עניינים
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
חישוב פיננסי
האם יש מס על קבלת ירושה?

מהם מס ירושה ומס עיזבון? מס ירושה ומס עיזבון הם תשלום לרשות המיסים המהווה חלק מן הירושה שיורש/ים קיבל/ו, כמו כספים או מקרקעין. תשלום המס הוא אחוזים מסוימים מהירושה, והוא

למאמר המלא »
תרופה
האם CBD  חוקי בישראל?

כבר נאמר הרבה על נפלאות הCBD, החומר הזה  שנקרא גם קנבידיול ומקורו בצמח הקנאביס נמצא יעיל לטיפול בבעיות רפואיות שונות: טיפול בכאבים, באפילפסיה ובחרדה. ליאם בן 16 מאילת מספר בהתלהבות

למאמר המלא »