מה ניתן לעשות במקרים של סרבנות גט?

תוכן עניינים

לצערנו, אנו שומעים לאחרונה על לא מעט מקרים של סרבנות גט. למקרה שאינכם מכירים את הביטוי, כדאי שתדעו שמדובר במצב שבו בדרך כלל הגבר מסרב לתת גט לאישה בעת הליך גירושין מסיבות שונות. מדובר במצב מורכב שעלול להוביל את האישה להיות עגונה לתקופה ממושכת. כדי לסייע לאלו שחוות מצב זה, כתבנו את המדריך הנוכחי בו יצוין שלב אחר שלב מה ניתן לעשות במקרים של סרבנות גט. הישארו אתנו ותקבלו את כל הפרטים בנושא.

 

הגורמים שסייעו בכתיבת המדריך

את המדריך הנוכחי בחרנו באופן חד פעמי, לכתוב תוך סיוע מצד גורמים חיצוניים. שכן, היה לנו חשוב לשמוע מצד אנשים שעברו בעצמם את ההליך ולהבין מה הייתה הדרך שלהם לפעול. כדי שנוכל להגיע אל מסורבי גט, היינו צריכים לפרסם פוסט בפייסבוק ולבקש ממסורבי גט לפנות אלינו באופן פרטי. פנו אלינו 2 מסורבי גט שהסכימו לסייע לנו בכתיבת המדריך ללא  ציון שמם. זו ההזדמנות להודות להם על השיתוף. שכן, בזכותם, מדריך זה רואה אור והוא צפוי להעלות את המודעות בתחום.

 

מה ניתן לעשות במקרים של סרבנות גט? שלב מספר 1

אנחנו היינו בטוחים שבשלב זה יפנו אותנו מסורבי הגט אל עורך דין מומלץ ומוכר בתחום כמו למשל עו"ד גירושין הלנה שמחי. להפתעתנו, גילינו כי מדובר בשלב מתקדם יותר. שכן, בשלב הראשוני, שני מסורבי הגט ציינו בפנינו שיש צורך קודם כל בהבנה עמוקה של המצב הקיים. לכן, לדבריהם, בשלב זה, יש להסתייע בגורם מקצועי כמו פסיכולוג או אפילו חברה טובה שיהיו אוזן קשבת ויסייעו בהמשך ההליך.

 

מה ניתן לעשות במקרים של סרבנות גט? שלב מספר 2

בשלב השני צריך לערוך חיפוש מקיף ברחבי הרשת אודות עורך דין מומלץ בתחום. אתם וודאי יכולתם לראות שמסורבי הגט שסייעו לנו בכתיבת המדריך המליצו על עורכת דין משכמה ומעלה. אם זה לא מספיק לכם, כדאי שתדעו שאתם יכולים לצאת אל הרשת ולחפש חוות דעת שנכתבו אודותיה או אודות עורך דין אחר ששמעתם עליו. ניתן לקרוא חוות דעת באמצעות אחת או יותר מהפלטפורמות הבאות:

  • לשונית הביקורות של גוגל
  • קבוצות פייסבוק
  • דפים עסקיים של עורכי דין

 

מה ניתן לעשות במקרים של סרבנות גט? שלב מספר 3

שלב מספר שלוש הוא שלב בונוס שהחלטנו להוסיף על דעת עצמנו. הגורמים שסייעו בכתיבת המדריך ציינו בפנינו שוב ושוב שנכתוב במדריך שלא משנה מה יקרה – אל תשבו על זרי הדפנה. כלומר, אל תשבו בחוסר מעש. למרות הקושי והתסכול, תמצאו עורך דין טוב שילווה אתכם ויסייע לכם לצאת מהמצב המורכב שאליו נקלעתם.

 

לסיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם מה אפשר לעשות במקרים של סרבנות גט. בהזדמנות זו, אנו מאחלים לכם שתסיימו עם ההליך המדובר בהקדם האפשרי.

עורך דין חדור מטרה
התייעצו עם עורך דין

עולם המשפט הוא לא מקום שכדאי להיכנס אליו ללא אוטוריטה מקצועית. התחום המשפטי הוא לרוב מסובך ומורכב, ולכן יש להיעזר בדמות המשפטית המתאימה. לקבלת סיוע משפטי והעצה הנכונה ביותר – השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
איך מתנהל תהליך גישור גירושין?

לפני שנים עמדתם ביחד מתחת לחופה והאמנתם שזה יהיה לתמיד? ראיתם את עצמם לעד ביחד אך בפועל היום אתם כבר מבינים שזה לא מה שיקרה?

איך להימנע מגירושין

חושבים שהגיע הזמן להיפרד ולהתגרש? אל תמהרו להרים ידיים. באמצעות הליך גישור ניתן להגיע לעמק השווה וליישב מחלוקות, עד לכדי החזרת המשפחה לשלמותה. עו"ד מגשרת

תשלום מזונות – מה אומר החוק?

אמנם זו לא סיטואציה נעימה במיוחד, אך גם גירושין מתרחשים בין זוגות רבים. למעשה, על פי הסטטיסטיקה, למעלה משליש מהזוגות הנשואים בסופו של דבר יאלצו

נקודות חשובות להסכם גירושין

גירושין בישראל בשנים האחרונות מסתמנת מגמת עלייה בלתי פוסקת באחוזי הגירושין במדינת ישראל, ובשנת 2018 למשל – הסתמנה עליה של כ-5% בזוגות המתגרשים דרך בתי

כיצד מאשרים הסכם ממון?

זוגות רבים מחליטים לנסח הסכם ממון לפני החתונה, ההסכם מסדיר באופן חוקי ורשמי את אופן חלוקת הנכסים של הזוג במידה והיחסים יעלו על שרטון בשלב