מתי נקבל פיצוי בתביעות תאונות דרכים?

תוכן עניינים

לצערנו הרב, תאונות הדרכים אינן עניין נדיר בישראל. כדי להתמודד עם התופעה, נחקק חוק מיוחד העוסק בפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים יוצר מנגנון ייחודי, אשר מזכה כל נפגע גוף בתאונות דרכים בפיצויים, ללא תלות בשאלת האשם. עם זאת, החוק מטיל מגבלות על גובה הפיצוי. כדי לקבל את הפיצוי המקסימלי בעקבות תאונה במינימום זמן, יש לפנות לעו"ד תעבורה מומחה.

 

פיצוי על תאונות דרכים

לפני שנצלול אל תוך חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים והתנאים לקבלת פיצויים, נתחיל מהשורה התחתונה. נפגעתם בתאונת דרכים? פנו כמה שיותר מהר לסיוע רפואי ולאחר מכן לעורך דין תעבורה. יש לפנות אל עורך דין תעבורה מומחה ומקצוען אשר יטפל בתביעתכם ביעילות ובמקצוענות. אנו נמליץ לכם על עו"ד תאונות דרכים גיא דויטש המתמחה בתביעות אלו ויסייע לכם לקבל את כספי הפיצויים שלכם במהרה.

 

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מסדיר את נושא הפיצויים על תאונות דרכים. החוק יוצר מנגנון ייחודי להתמודדות עם תאונות דרכים, הנבדל מדיני הנזיקין הרגילים בישראל. ניתן להצביע על שלושה מאפיינים ייחודיים של חוק זה בהם הוא נבדל מיתר דיני הנזיקין – מנגנון הפיצוי ללא אשם, מנגנון תקרת הפיצוי ומנגנון ביטוח החובה.

 

פיצוי ללא אשם

לפי דיני הנזיקין הרגילים, כדי שמזיק יתחייב בתשלום פיצוי לניזוק, צריך לדבוק במזיק אשם כלשהו. כך, למשל, אם רופא התרשל בטיפול הרפואי שלו ובעקבות כך נפגע מטופל, הרי שהמטופל יהיה זכאי לפיצויי נזיקין בעקבות רשלנות רפואית. מנגד, אם הרופא פעל ללא רבב וכך גם יתר הצוות הרפואי ובכל זאת הניתוח כשל, הרי שהניזוק לא יהיה זכאי לפיצויים עבור הנזק שנגרם לו שכן הרופאים לא התרשלו.

מנגד, חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים יוצר מנגנון בו ניתן לקבל פיצויים ללא הוכחת אשם. הנפגע לא יצטרך להוכיח כי התאונה קרתה באשמתו של הצד השני אלא ניתן יהיה להסתפק בהוכחת הנזק כדי לזכות בפיצויים. החוק, אם כן, מזכה כל נפגע בפיצוי. כל אדם אשר נגרם לו נזק פיזי בעקבות תאונת דרכים – יהיה זכאי לפיצוי.

 

תקרת פיצוי

כדי לאזן את רוחב הפיצויים, החוק יצר תקרות פיצוי. החוק כולל טבלאות חישוב וסעיפי חוק אשר מגבילות את גובה הפיצוי שינתן על ידי חברות הביטוח על נזקים שונים. כך, נוצר פיצוי רחב אך מוגבל.

 

ביטוח חובה

לבסוף, כדי שנפגעים יקבלו את הפיצוי המגיע להם, החוק מחייב נהגים לבטח את רכבם בביטוח חובה. ככל שהרכב יהיה מעורב בתאונה, חברת הביטוח תשפה את הנפגעים.

 

לסיכום

לסיכום, כל נפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי. הפיצוי יהיה מוגבל לתקרות הפיצוי הקבועות בחוק וישולם מחברות הביטוח המבטחות את הרכבים המעורבים בתאונה. פנו אל עו"ד תעבורה אשר יוכיח את הקשר הסיבתי בין הנזק לבין התאונה ויזכה אתכם בפיצויים המגיעים לכם.

משקל

 

עורך דין חדור מטרה
התייעצו עם עורך דין

עולם המשפט הוא לא מקום שכדאי להיכנס אליו ללא אוטוריטה מקצועית. התחום המשפטי הוא לרוב מסובך ומורכב, ולכן יש להיעזר בדמות המשפטית המתאימה. לקבלת סיוע משפטי והעצה הנכונה ביותר – השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
סכסוכי שכנים

רוב האנשים חיים בבתים משותפים ולכן לכל אחד מאתנו יש לא מעט שכנים. זה נכון על אחת כמה וכמה בבניינים הגבוהים שלאחרונה צצים בכל פינה

אילו מסמכים משפטיים צריך בהשקעת נדל"ן

בשעה טובה, בחרתם להשקיע בנדל״ן. לאחר שחיפשתם רבות, מצאתם סוף סוף את השקעת חלומותיכם ואתם מוכנים ונרגשים לקראת סגירת העסקה. אך חשוב לזכור, עכשיו מתחיל

חוקי נדל"ן שחשוב להכיר לפני ביצוע עסקה

עסקאות נדל"ן כפופות למגוון רחב של חוקים לאומיים. ברוב המקרים הדרישות הקבועות בחוקים הלאומיים משתנות ממצב אחד למשנהו, ומסיבה זו, חשוב מאוד להבין את החוקים

5 עובדות חשובות על קניית דירה

רכישת דירה כרוכה בהערכה מקיפה של שיקולים פיננסיים, שיקולים פיזיים, שיקולים משפטיים, מיקום ותכנון לעתיד. למרות שהתהליך עשוי להיראות מרתיע, הבנת העובדות הרחבות הללו יכולה לעזור לקונים פוטנציאליים לגשת להחלטה בביטחון ובבהירות רבה    1. המחיר הראשוני עשוי להשתנות ראשית, הבנת ההשלכות הפיננסיות והיערכות בהתאם היא חשובה ביותר.

קרא עוד »