רשלנות רפואית בהריון והמשמעויות שלה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אחת החרדות של כל אישה הנמצאת בהריון ומתעתדת ללדת, נוגעת לתקינות התהליך ולסיום המוצלח שלו. למרבה הצער, קורה לא אחת שהתינוק שכולם, ובראשם היולדת, כל כך ציפו לו, נולד עם פגמים ומומים קשים, שמעבר לצער בהם גורמים למשפחה  הקרובה והרחוקה, הם דורשים השקעה של סכומי כסף נכבדים על מנת לטפל בתינוק ולנסות ולשפר את המצב שלו ככל הניתן.

בעשורים האחרונים עלתה המודעות לעובדה, שבחלק גדול מהמקרים מי שאחראי יותר מכל לבעיות בלידה ולמומים מולדים אצל התינוקות, הם הרופאים האחראים על מעקב ההיריון ועל מתן אזהרה והכוונה להורים, אם וכאשר מתברר שהעובר סובל מבעיות רפואיות אקוטיות שלא ניתנות לטיפול. עם העלייה במודעות כאמור, עלתה המודעות גם לאפשרות להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בהריון, שבהינתן התנאים המתאימים, היא בדרך כלל מסתיימת בזכייה של ההורים כנגד המוסד הרפואי, והרופאים הספציפיים שלא אבחנו נכון את הבעיה.

רשלנות רפואית בהריון

 

רשלנות רפואית בהריון  – הרופאים וקבלני שיפוצים

עבור כל אישה, ההיריון והלידה הם סוג של פרויקט, שסיומו המוצלח יביא שמחה ואור לבית.

מנגד, ביצוע כושל של הפרויקט עלול לגרום צרות שימשכו שנים ארוכות. למה הדבר דומה? לקבלן שיפוצים, המבטיח לבעלי הנכס שבתום השיפוצים יהיה להם נכס משופץ, ללא תקלות ושהמגורים בו יהיו נוחים בהרבה מאלה שהיו לפני שהשיפוצים יצאו לפועל. אבל למרות ההבטחות, הקבלן לא ביצע את השיפוצים כהלכה ותקלות מתגלות חדשות לבקרים. במקרה הזה, הקבלן צריך לקחת אחריות בדיוק כמו שהרופאים צריכים לקחת אחריות על תקינות הליך ההיריון והלידה. לפרטים נוספים על קבלנים מקצועיים.

מה צריך בשביל להגיש תביעת רשלנות רפואית

על מנת שניתן יהיה להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית בהריון, יש תחילה לאסוף את כל המסמכים הרפואיים שהצטברו, מרגע שהוחל בבדיקות לקראת ההיריון ובכל השלבים שלו. על פי חוק, מחויב ברופא המטפל והמרפאה או בית החולים שבו בוצע מעקב ההיריון, לשמור את כל המסמכים הנוגעים לדבר, הצילומים ורישומי המפגשים בין הרופאים לבין היולדת. אם וכאשר מוגשת תביעת רשלנות רפואית בהיריון, ואם הוגשה בקשה כנדרש, המרפאה המטפלת או בית החולים שבו בוצע מעקב ההיריון, מחויב על פי חוק למסור את כל המסמכים שיש בידיו. זאת, על מנת שעורכי הין והרופאים מטעמו של התובע, יוכלו לבחון אותם לעומק. זה המקום לציין כי העדר מסמכים, משחק לטובת התובעים, שהתביעה שלהם יכולה להתקבל במלואה, ללא צורך להוכיח אותה. מנגד, המסמכים הקיימים מאפשרים לצד הנתבע להגן על עצמו, ולנסות להוכיח שבנסיבות הקיימות לא יכול היה לנהוג אחרת ממה שנהג, וכי ההחלטות שקיבל היו במסגרת ההיגיון.

האם את מעוניינת להגיש תביעה על רשלנות רפואית? האם יש לך רצון להגדיל את סיכויי הזכייה? אם התשובה לשתי השאלות האלה חיובית, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד חשוב לקראת ההצלחה.

תוכן עניינים
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
הזמנת שירות בלחיצת כפתור
חוקי מנעולנים – כל המידע

מדי פעם, ובעיקר בעתות של מעבר דירה, אנו זקוקים למנעולן. בין אם לצורך החלפת צילינדרים, או לטובת שכפול מפתחות. ישנם גם מקרים פחות  חביבים, בהם נתקענו מחוץ לדירה או לאוטו

למאמר המלא »