מהו תפקידו של נוטריון בישראל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לא אחת קורה שאנשים זקוקים לשירותיו של עורך דין, אך במקרים מסוימים אותו עורך דין חייב להיות גם נוטריון. איך יודעים מתי נוטריון הוא הכתובת ומה תפקידו בפועל? עיינו במאמר שלפניכם וקבלו את כל התשובות.

 

מי יכול להיות נוטריון?

עוד לפני שנדבר על תפקידיו הרבים של נוטריון בישראל, חשוב להבין שאומנם כל נוטריון הוא גם עורך דין, אך לא כל עורך דין הוא גם נוטריון. בפועל ניתן לראות שהתנאי הראשון כדי להיות נוטריון בארץ הוא להיות עורך דין בפועל יותר מעשר שנים. כמו כן, עוה”ד חייב לעבור הסמכה מתאימה והוא גם חייב להיות אדם שלא הורשע בעבירה שיש עימה קלון. זה לא משנה אם אתם מחפשים נוטריון תרגום או שאתם מחפשים שיוכל לתת לכם שירות בתחומים אחרים, כי מה שבטוח זה שחובה לברר שהאדם שאליו אתם פונים הוא אכן נוטריון בהתאם לחוק.

 

מה עושה בפועל הנוטריון?

יש לא מעט תחומים שבהם נוטריון בישראל נותן שירות ולכן טבעי שיהיו לא מעט מצבים שבהם נצטרך לפנות אל איש מקצוע כזה. לדוגמא, נוטריון הוא הכתובת כאשר רוצים לאמת חתימה על מסך מסוים או כאשר רוצים לאשר את נכונות ההעתק של מסמך כזה או אחר. בנוסף לכך, יהיה צורך לפנות אל נוטריון אם נרצה לבצע פעולות כמו: אישור על נכונות של תרגום מסמך וגם קבלה ואישור של תצהיר והצהרה אחרת. אם צריך לאשר שאדם פלוני חי, הכתובת היא נוטריון וכך גם כאשר צריך לאשר רשימת מצאי. נוטריון בישראל יכול גם לערוך העדה של מסמך סחיר ובין יתר תפקידיו הוא גם יכול לאמת הסכם ממון בין בני זוג שנחתם לפני הנישואין. כפי שניתן לראות, קיימים לא מעט תפקידים לאיש מקצוע כזה ולכן, אם אתם לא בטוחים האם אתם זקוקים לשירותיו של נוטריון או עורך דין, רצוי לברר מראש מי יוכל לסייע לכם.

 

כיצד לבחור נוטריון?

אם הייתם זקוקים לשירותיו של עורך דין, בוודאי הייתם רוצים לעשות הכול כדי להבטיח שאתם פונים אל איש מקצוע אמין, מוכר ורציני. זה בדיוק מה שכדאי לעשות גם כאשר אתם זקוקים לשירותיו של נוטריון, כי מה פתאום שתפנו אל מישהו שאינו מוסמך לתת לכם את השירות שבו אתם מתעניינים? בנוסף, אם הנוטריון שאליו אתם חושבים לפנות לא באמת פנוי לבצע את מה שאתם מבקשים, כמובן שעדיף יהיה לחפש איש מקצוע אחר שיוכל לקבל אתכם מהיום למחר. כדאי לדעת שיש גם לא מעט אנשי מקצוע בתחום הזה שבמצבים מסוימים יוכלו לתת לכם שיורת מרחוק, מה שיכול להיות נוח מאוד לעיתים. שווה לבדוק באיזה נוטריון אתם בוחרים כי כך תוכלו להבטיח שתקבלו שירות אמין ומקצועי במהירות וביעילות.

איש מקצוע

תוכן עניינים
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
הזמנת שירות בלחיצת כפתור
חוקי מנעולנים – כל המידע

מדי פעם, ובעיקר בעתות של מעבר דירה, אנו זקוקים למנעולן. בין אם לצורך החלפת צילינדרים, או לטובת שכפול מפתחות. ישנם גם מקרים פחות  חביבים, בהם נתקענו מחוץ לדירה או לאוטו

למאמר המלא »