למה חובה לעבור גישור בעת הליך גירושין

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מעבר לכך שמומלץ ביותר לעבור תהליך גישור לפני גירושין, החוק למעשה מחייב אתכם לעבור את תהליך הגישור על פי חוק גישור חובה.

האם התהליך יסייע בסיום הסכסוכים ובמניעת כניסתם לבית המשפט? לפעמים כן, לפעמים לא, בואו נדבר על זה.

כמו שכולנו יודעים מאלפי סיפורים ששמענו במהלך חיינו בעבר, גירושין עלולים להיות לא פשוטים, בלשון המעטה. אם נדייק את מילותינו קצת יותר מזה, אזי שתהליך הגירושין עשוי להגיע לתרחישי אימה של ממש, כאלו שאף אחד מאיתנו לא מעוניין לבזבז עליהם את הזמן. אבל מה לעשות, בחיים כמו בחיים, לפעמים גם מסגרת הנישואין הולכת ונעשית מורכבת עם השנים בין בני הזוג, מה שעלול להוביל לתהליכי גירושין מכוערים למדי. הכול על גישור בהליך גירושין מעודכן ל-2020:

 

רגע לפני גירושין: חוק גירוש חובה מחייב אתכם בגישור

בכדי לוודא כי בני הזוג ייקחו לעצמם רגע של מחשבה והזדמנות שניה למערכת היחסים ביניהם, וגם בכדי להפחית עומסים על בתי המשפט, נקבע בחוק כי כל זוג אשר מעוניין להתגרש יהיה מחויב לעבור תהליך גישור. אוקי, זה היה משפט מורכב, בואו נפשט את זה רגע. במילים פשוטות, לפי החוק במדינת ישראל, אם אתם מעוניינים להתגרש, אתם חייבים לעבור לפחות 4 מפגשים אל מול מגשר או מגשרת.

תהליך הגישור לוקח עד כמה חודשים, בדרך כלל חודש וחצי ועד חודשיים. במהלך החודשים האלו, אתם תיפגשו עם מגשר אשר ינסה ליישב את הסכסוך בין בני הזוג מבלי שתיק הגירושין יגיע לבית המשפט האזרחי או הרבני. בכל מקרה, חשוב להבין דבר פשוט. בין אם אתם אוהדים של חוק גישור חובה או אולי פחות, החוק הזה בא לקראתכם.

 

האם גישור יכול לפתור את כל סוגי הסכסוכים בין בני זוג?

בעוד שתמיד יהיו סכסוכים כאלו ואחרים שלא ניתן להסדיר אלא בבית משפט, סכסוכים אחרים דווקא מוצאים את פתרונם על ידי גישור מוצלח. בסופו של דבר, אם הצלחתם לגשר על הפערים והסכסוכים ביניכם, הרי שחסכתם לעצמכם זמן יקר, אנרגיה נפשית, פגיעה בילדים, כסף וכו’.

בשורה התחתונה, גם אם לא היה חוק גישור חובה בארץ, לדעתנו בכל מקרה היה מומלץ ביותר לעבור את התהליך של גישור. אלמלא חוק גישור חובה, בתי המשפט האזרחיים והרבניים בישראל היו עמוסים בתיקי גירושין מכאן ועד הודעה חדשה, ככה שלמעשה, חוק גישור חובה מסייע רבות בחיסכון משאבים למדינה, בפתרון הסכסוכים בין בני הזוג, בהפחתת העומסים על בתי המשפט ועוד.

רגע לפני שרצים לבית הדין הרבני או האזרחי, תמיד יהיה חשוב לדעת מה הזכויות שלכם, אבל במקביל יהיה חשוב לדעת מה היא חובתכם כאזרחים במדינת חוק. צריכים גישור לקראת גירושין? הקפידו לקבל את הסיוע המקצועי ביותר ואל תתפשרו על המגיע לכם!

תוכן עניינים
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
פטיש משפטי
פיטורים סמוך לפרישה

פיטורים לעולם יהיו מאורע לא נעים אך לעיתים עיתוי לא מוצלח עלול להפוך את החוויה לקשה במיוחד. אחד התרחישים המצערים הם פיטורים סמוכים לגיל הפרישה. מצבים שכאלה הם צורמים במיוחד

למאמר המלא »