חוקי מנעולנים – כל המידע

תוכן עניינים

מדי פעם, ובעיקר בעתות של מעבר דירה, אנו זקוקים למנעולן. בין אם לצורך החלפת צילינדרים, או לטובת שכפול מפתחות. ישנם גם מקרים פחות  חביבים, בהם נתקענו מחוץ לדירה או לאוטו – ואנו זקוקים לאיש מקצוע. אך כיצד תדעו למי לפנות? האם יש הסמכה בנושא, או שכל אחד כשיר לכך?

 

האם מנעולנים עוברים הסמכה?

בכדי להפוך להיות מנעולן יש לעבור הסמכה לכך, באחד מן המוסדות המציעים לימודי מנעולנות. במסגרת הלימודים הללו מתמקצעים מנעולני העתיד במגוון רחב של תחומים: החל בנושאים הקלאסיים דוגמת התקנת (ופריצת) מנעולים וכספות , ושכפול מפתחות, ועד לנושאים חדשניים יותר דוגמת קידוד מנעולים דיגיטליים. חשוב לזכור כי על אף המגוון הרחב של הנושאים בהם ניתן להתמקצע – אין חכם כבעל ניסיון. מנעולנים בעלי ותק הם לרוב הבקיאים ביותר בתחום.

 

האם יש  פיקוח על תחום המנעולנות?

על אף ההסמכה הנדרשת, ישנם מנעולנים רבים העובדים ללא ההכשרה הנדרשת. הדבר מתאפשר בגלל היעדר פיקוח מצד הממשלה על תחום המנעולנות – שכן ההכשרה נעשית במסגרת מכללות פרטיות, וללא גוף ממשלתי אחראי. היעדר הפיקוח הוא זה שהופך את התחום לפרוץ למדי, ומאפשר לכל אדם לכנות עצמו מנעולן.

 

כיצד תבחרו מנעולן?

תעודת הסמכה

בשל חוסר הפיקוח השורר בתחום, היינו ממליצים לבחון מספר דברים בטרם תבחרו מנעולן. הראשון שבהם הוא תעודת הסמכה. כפי שציינו, יש לא מעט מקומות המכשירים מנעולנים, וכל אחד מהם מעניק לבוגריו תעודה המעידה על סיום לימודיו. בטרם תבחרו מנעולן שיבצע את העבודה הבאה עבורכם, היינו ממליצים לבקש ממנו תעודת הסמכה.

טיפ קטן כדי לבדוק האם המנעולן שבחרתם אמין: במידה והוא משתמש בצילינדר משומש (כלומר צילינדר שלא הוצא מהאריזה בו במקום) היינו ממליצים לחשוב פעם נוספת האם הוא המנעולן בשבילכם.

 

היעדר רישום פלילי

הדבר השני שניתן לבקש מבעל המקצוע הוא רישום מהמשטרה המעיד על היעדר רישום פלילי. תעודה זו מעידה על כך שאותו מנעולן הוא בעל עבר נקי – דבר חשוב במיוחד כשאתם מפקידים את הכניסה לביתכם בידי אותו אדם. עם זאת, שימו לב שאותו אדם לא מציג עצמו כמוסמך מטעם המשטרה באמצעות אותה תעודה, שכן אין דבר כזה. המשטרה לא מסמיכה מנעולנים, אלא רק מספקת להם אישור על היעדר רישום פלילי.

 

המלצות

דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו הוא המלצות. חוות דעת של אנשים יכולות במקרים רבים להעיד על איכות בעל המקצוע. בימינו יש לא מעט אתרים ואפליקציות בהם ניתן לראות חוות דעת – כמו גם האתר של בעל המקצוע עצמו. במידה ואין חוות דעת חיוביות, או חוות דעת בכלל, היינו מתחילים לחשוד.

אז אתם בטח שואלים את עצמכם מה ההמלצה שלנו? אם אתם מחפשים מנעולן בבאר שבע – רק ויטלי המנעולן.

 

פריצה לרכב

עורך דין חדור מטרה
התייעצו עם עורך דין

עולם המשפט הוא לא מקום שכדאי להיכנס אליו ללא אוטוריטה מקצועית. התחום המשפטי הוא לרוב מסובך ומורכב, ולכן יש להיעזר בדמות המשפטית המתאימה. לקבלת סיוע משפטי והעצה הנכונה ביותר – השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
האם זה חוקי לרכוש סיאליס ללא מרשם

שיפור האון הגברי הוא משאת נפשם של רבים. אקט מיני שיכול להימשך יותר ויותר, להביא את הגירוי לשיא ולשפר את מערכת היחסים הזוגית, הוא מטרה

שינוי עילת סגירת תיק

במאמר זה נסביר על עילת סגירת תיק חקירה ועל האפשרות לשנותה. על מנת למנוע בלבול ואי הבנה, נבהיר כי כאשר מדובר במאמר זה על רישום

מה זו זכות השתיקה?

נחקר שהוא חשוד ולא עד זכאי לזכויות שונות ובהן זכות השתיקה. במאמר הבא נסביר מה המשמעות של הזכות הזו, מתי כדאי להשתמש בה ומדוע צריך