מהן זכויות של גבר ואישה לאחר החתונה שלהם

תוכן עניינים

היציאה לחיים משותפים, כזוג נשוי היא אחד מהשלבים המרגשים והחשובים ביותר שעובר כל זוג צעיר בחייו. החל מהרגע שבו הצעת נישואין ועד למעמד החופה עצמו, עוברים עליכם כמה חודשים מאוד אינטנסיביים שבהם אתם צריכים לעבור תהליכים מנהליים חשובים.

במיוחד אם חשוב לכם לשמור על חתונה כדת וכדין, אתם רוצים לעשות מאמצים כדי לעבוד על פי הדרישות ברבנות ולנהל את אירועי החתונה על פי כל כלל הטקס. רק לאחר שאתם מבצעים את המטלות הכי חשובות בתהליך, תוכלו לקבל מעמד חוקי של זוג נשוי ולהתחיל לממש את הזכויות שלכם כבית אב חדש בישראל. בדיוק מסיבה זו, זוגות רבים רוצים להכיר את ההליכים הנדרשים מבחינת הרבנות, בחודשים המקדימים לחופה.

 

איך לעמוד בכל הדרישות לחתונה על פי הרבנות?

רגע לפני שאתם מטפלים במשימות המרגשות, כמו Save A Date אולמות אירועים או רכישה של ביגוד לחתן ולכלה, חשוב לעבור על השלבים המנהליים של הפקת החתונה. חתונה יהודית מחייבת אתכם כמה שלבים אל מול הרבנות:

  1. פתיחת תיק – כדי להתחתן לפי החוק בישראל יש לפתוח תיק ברבנות. תהליך זה הוא תהליך זיהוי בו החתן והכלה מביאים עימם עדים המוכיחים כי הם אינם נשואים וכי אלו הם נישואין כדת וכדין. 
  2. הדרכות כלה – החוק מחייב כלות לעבור תהליך של הדרכות כלה. בתהליך זה הכלה לומדת את ההלכות המחייבות בדיני אישות ומגיעה ליום חתונתה כאשר היא מוכנה להיות בת זוג לבעלה. 
  3. מציאת רב – חלק מהמתחתנים הטריים רוצים לבחור לעצמם את הרב שיערוך להם את הטקס. בין אם מדובר על הרב שמעביר לכם שיעורי תורה מגיל צעיר ובין אם מדובר על רב שידוע ביכולותיו להפוך את החופה לאירוע בלתי נשכח. חשוב לשריין את הרב כמה שיותר מוקדם כדי שלא יהיו לכם בעיות ביום האירוע עצמו.
  4. טקס החתונה עצמו – עוד לפני החופה החתן נדרש ביחד עם אביו, אבי הכלה והעדים לטקס לחתום הכתובה. רק לאחר שכך העניינים הרשמיים נחתמו, ניתן להתחיל בטקס עצמו ולהביא את הזוג הצעיר בברית הנישואין.

למידע נוסף על כיצד להפיק אירוע במשרד עורכי דין לחץ כאן

חתונה חלומית – היא התחלה לחיים משותפים מהנים

אחרי החתונה אתם יכולים ורוצים להתחיל את החיים שלכם ולהנות מכל רגע משותף, על הצד הטוב ביותר. בין שלל הזכויות להן זכאים זוגות טריים בישראל, אתם יכולים למצוא גם הקלות בנושאים כמו דיור ומגורים. כך שאם אתם רוצים לחפש את הבית שיהיה בית המשפחה שלכם, ולהנות מאותן הקלות חיוניות, חשוב להיות רשומים במדינת ישראל כזוג נשוי על פי החוק.

כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לקחת את הכתובה ואת התיעוד מיום הנישואין ולגשת ללשכת האוכלוסין הקרובה, לשנות את המעמד המשפחתי שלכם ולשנות את שמות המשפחה במידה ואתם רוצים לעשות זאת.

עורך דין חדור מטרה
התייעצו עם עורך דין

עולם המשפט הוא לא מקום שכדאי להיכנס אליו ללא אוטוריטה מקצועית. התחום המשפטי הוא לרוב מסובך ומורכב, ולכן יש להיעזר בדמות המשפטית המתאימה. לקבלת סיוע משפטי והעצה הנכונה ביותר – השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
איך מתנהל תהליך גישור גירושין?

לפני שנים עמדתם ביחד מתחת לחופה והאמנתם שזה יהיה לתמיד? ראיתם את עצמם לעד ביחד אך בפועל היום אתם כבר מבינים שזה לא מה שיקרה?

איך להימנע מגירושין

חושבים שהגיע הזמן להיפרד ולהתגרש? אל תמהרו להרים ידיים. באמצעות הליך גישור ניתן להגיע לעמק השווה וליישב מחלוקות, עד לכדי החזרת המשפחה לשלמותה. עו"ד מגשרת

תשלום מזונות – מה אומר החוק?

אמנם זו לא סיטואציה נעימה במיוחד, אך גם גירושין מתרחשים בין זוגות רבים. למעשה, על פי הסטטיסטיקה, למעלה משליש מהזוגות הנשואים בסופו של דבר יאלצו

נקודות חשובות להסכם גירושין

גירושין בישראל בשנים האחרונות מסתמנת מגמת עלייה בלתי פוסקת באחוזי הגירושין במדינת ישראל, ובשנת 2018 למשל – הסתמנה עליה של כ-5% בזוגות המתגרשים דרך בתי

כיצד מאשרים הסכם ממון?

זוגות רבים מחליטים לנסח הסכם ממון לפני החתונה, ההסכם מסדיר באופן חוקי ורשמי את אופן חלוקת הנכסים של הזוג במידה והיחסים יעלו על שרטון בשלב