מהן זכויות של גבר ואישה לאחר החתונה שלהם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

היציאה לחיים משותפים, כזוג נשוי היא אחד מהשלבים המרגשים והחשובים ביותר שעובר כל זוג צעיר בחייו. החל מהרגע שבו הצעת נישואין ועד למעמד החופה עצמו, עוברים עליכם כמה חודשים מאוד אינטנסיביים שבהם אתם צריכים לעבור תהליכים מנהליים חשובים.

במיוחד אם חשוב לכם לשמור על חתונה כדת וכדין, אתם רוצים לעשות מאמצים כדי לעבוד על פי הדרישות ברבנות ולנהל את אירועי החתונה על פי כל כלל הטקס. רק לאחר שאתם מבצעים את המטלות הכי חשובות בתהליך, תוכלו לקבל מעמד חוקי של זוג נשוי ולהתחיל לממש את הזכויות שלכם כבית אב חדש בישראל. בדיוק מסיבה זו, זוגות רבים רוצים להכיר את ההליכים הנדרשים מבחינת הרבנות, בחודשים המקדימים לחופה.

 

איך לעמוד בכל הדרישות לחתונה על פי הרבנות?

רגע לפני שאתם מטפלים במשימות המרגשות, כמו Save A Date אולמות אירועים או רכישה של ביגוד לחתן ולכלה, חשוב לעבור על השלבים המנהליים של הפקת החתונה. חתונה יהודית מחייבת אתכם כמה שלבים אל מול הרבנות:

  1. פתיחת תיק – כדי להתחתן לפי החוק בישראל יש לפתוח תיק ברבנות. תהליך זה הוא תהליך זיהוי בו החתן והכלה מביאים עימם עדים המוכיחים כי הם אינם נשואים וכי אלו הם נישואין כדת וכדין. 
  2. הדרכות כלה – החוק מחייב כלות לעבור תהליך של הדרכות כלה. בתהליך זה הכלה לומדת את ההלכות המחייבות בדיני אישות ומגיעה ליום חתונתה כאשר היא מוכנה להיות בת זוג לבעלה. 
  3. מציאת רב – חלק מהמתחתנים הטריים רוצים לבחור לעצמם את הרב שיערוך להם את הטקס. בין אם מדובר על הרב שמעביר לכם שיעורי תורה מגיל צעיר ובין אם מדובר על רב שידוע ביכולותיו להפוך את החופה לאירוע בלתי נשכח. חשוב לשריין את הרב כמה שיותר מוקדם כדי שלא יהיו לכם בעיות ביום האירוע עצמו.
  4. טקס החתונה עצמו – עוד לפני החופה החתן נדרש ביחד עם אביו, אבי הכלה והעדים לטקס לחתום הכתובה. רק לאחר שכך העניינים הרשמיים נחתמו, ניתן להתחיל בטקס עצמו ולהביא את הזוג הצעיר בברית הנישואין.

למידע נוסף על כיצד להפיק אירוע במשרד עורכי דין לחץ כאן

חתונה חלומית – היא התחלה לחיים משותפים מהנים

אחרי החתונה אתם יכולים ורוצים להתחיל את החיים שלכם ולהנות מכל רגע משותף, על הצד הטוב ביותר. בין שלל הזכויות להן זכאים זוגות טריים בישראל, אתם יכולים למצוא גם הקלות בנושאים כמו דיור ומגורים. כך שאם אתם רוצים לחפש את הבית שיהיה בית המשפחה שלכם, ולהנות מאותן הקלות חיוניות, חשוב להיות רשומים במדינת ישראל כזוג נשוי על פי החוק.

כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לקחת את הכתובה ואת התיעוד מיום הנישואין ולגשת ללשכת האוכלוסין הקרובה, לשנות את המעמד המשפחתי שלכם ולשנות את שמות המשפחה במידה ואתם רוצים לעשות זאת.

תוכן עניינים
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
פטיש משפטי
פיטורים סמוך לפרישה

פיטורים לעולם יהיו מאורע לא נעים אך לעיתים עיתוי לא מוצלח עלול להפוך את החוויה לקשה במיוחד. אחד התרחישים המצערים הם פיטורים סמוכים לגיל הפרישה. מצבים שכאלה הם צורמים במיוחד

למאמר המלא »