הגנת הפרטיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לכל אזרח שמורה הזכות לפרטיות, אשר היא זכות בסיסית המעוגנת בחוק. מה קורה במידה וישנה הפרה של הפרטיות? המומחים של משרד טיטונוביץ ושות’ מסבירים. 

הגנת הפרטיות – זכות בסיסית של כל אזרח

חוק הגנת הפרטיות (1981) הוא אחד החוקים החשובים ביותר בעבור כל אזרח, זכות משום שהוא מגדיר מהי פגיעה בפרטיות. למעשה, ע”פ החוק פגיעה בפרטיות היא עוולה אזרחית אשר בגינה ניתן לתבוע פיצוי נזיקין, והיא מהווה עבירה פלילית. ע”פ החוק, אדם אשר הורשע במסגרת החוק עלול להיתקל בעונש מאשר של עד 5 שנים, כאשר בשנים האחרונות אנו עדים להחמרה של בית המשפט בנושא וזאת לטובת מיגור התופעה אשר עלולה לפגוע באזרחים רבים, עד לכדי פגיעה אנושה. בנקודה זו יש לציין כי המחוקק בחר להימנע מהגדרה מדויקת של המונח פרטיות, אולם ישנן דרכים אשר אסורות לפגיעה והן כוללות האזנה בסתר, צילום אדם ללא רשותו, פרסום תמונה או אמירה אשר עלול להשפיל, לפגוע ולבזות כמו גם שימוש באמירה אשר נאמרה באופן פרטי ופרסומה לאחר ועוד. חשוב לזכור כי לא כל פרסום הוא בגדר הפרה של הגנת הפרטיות, וזה לחלוטין תלוי בנסיבות המקרה, אולם ניתן לומר באופן מובהק כי בתי המשפט נוטים לפסוק לטובת התובע, גם אם לא הוכח כי נגרם נזק ממשי, אלא רק הפרה של הפרטיות.

בדיקת זכאות להגשת תביעה בגין הפרת פרטיות

על מנת להגיש תביעה בגין הפרת הפרטיות חשוב לבצע איסוף ראיות אשר תומכות בטענה, ואשר אותן ניתן להציג בפני בית המשפט. מדובר בפרמטר מובהק וחשוב ביותר לצורך הוכחת הטענה, זאת לאור העובדה כי בתי המשפט בישראל נוטים לפסוק רק לטובת אלו אשר הוכיחו מעל כל ספק בזכות הראיות שאספו כי האדם אשר ביצע את דבר העברה עשה זאת במזיד, ותוך פגיעה מכוונת. על כן, על מנת לבדוק את מידת הזכאות שלכם להגשת תביעה אשר לא תפגע בזכות הביטוי של אותו אדם אשר הפר את פרטיותכם, ישנה חשיבות רבה לפנייה לעורך דין אשר בקיא בתחום הגנת הפרטיות ואשר יוכל להעניק לכם את כל המידע לגבי סיכויי הצלחת התביעה וכן קביעה של גובה הפיצוי אותו תדרשו בגין הנזק אשר נגרם לכם.

ספרים

הגשת תביעות הגנת פרטיות –  משרד טיטונוביץ’ ושות’

מעוניינים להגיש תביעה בגין הפרה של הפרטיות? משרד טיטונוביץ’ ושות’, המשרד המוביל בישראל לתחום הגנת הפרטיות מציע לכם ייצוג משפטי החל משלב תכנון התביעה ועד הגשתה לבית המשפט, ע”י צוות של עורכי דין מובילים אשר הובילו תיקים דומים בהצלחה יתרה. אם ברצונכם לקבל פרטים נוספים כמו גם פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות, השאירו את הפרטים שלכם באתר או צרו עמנו קשר במספר 03-6114080 ונציגנו ישמחו לעמוד לרשותכם בכל עת.

 

תוכן עניינים
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
הזמנת שירות בלחיצת כפתור
חוקי מנעולנים – כל המידע

מדי פעם, ובעיקר בעתות של מעבר דירה, אנו זקוקים למנעולן. בין אם לצורך החלפת צילינדרים, או לטובת שכפול מפתחות. ישנם גם מקרים פחות  חביבים, בהם נתקענו מחוץ לדירה או לאוטו

למאמר המלא »