בחירת משרד עורכי דין

תוכן עניינים

ישנם מצבים שונים בחיים בהם אנחנו צריכים ייעוץ מקצועי. הפעם אנחנו לא רוצים לדבר על מצבים בריאותיים אלא על הזכויות והחובות שלנו כאזרחים. החוק במדינה נוגע בנושאים רבים ומגוונים והוא יכול להגן עלינו במידה ואנחנו מתנהלים בצורה הנכונה.

כולנו יכולים למצוא את עצמנו כשאנחנו צריכים איש מקצוע לצידנו. כזה שישרת אותנו ויבטיח לנו התנהלות שקטה, תקינה ועתיד טוב יותר. עורכי הדין יכולים לסייע לנו במענה על מגוון שאלות, יצירת חוזים, בדיקות וגם במקרים מסוימים בייצוג משפטי. מליווי בתהליך רכישת בית, מענה בנושא דיני עבודה ועד חדלות פירעון, אחת השאלות שיכולות לעלות היא כיצד אפשר לבחור את המשרד הנכון לעבוד איתו.

 

הצעדים בבחירת משרד עורכי דין

משרד עורכי דין יכול לענות על צרכים שונים. מייעוץ ועד לייצוג בבית משפט, המשימה היא לייצג את האדם בצורה המיטבית. עם זאת על מנת לקבל את המענה המתאים ברור כי יש לבחור את המשרד הנכון למשימה ולשם כך יש לבצע את הפעולות הבאות:

 

1. הגדרת צרכים

הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא להגדיר את הצרכים. עורך דין המתמחה בנדל״ן לא בהכרח ידע לתת מענה לשאלות בתחום האזרחי. לכן, יש להבין מהו הצורך שלנו, להבין מאיזה תחום צריך להיות עורך הדין וגם חשוב להגדיר את היעדים שלנו, מה אנחנו מחפשים (ייעוץ או ליווי משפטי) ובהתאם נוכל לצמצם את האפשרויות. כדאי לשים לב כי לא פעם ישנן סוגיות אשר חוצות מעבר לתחום אחד ולכן כדאי לבחור במשרד שיכול לתת מענה מקיף.

יועץ עורך דין לוחץ ידיים ללקוח

2.עריכת מחקר

רגע לפני הגעה לעורך דין רצוי לעשות מחקר קטן גם מבחינת הצרכים האישיים וגם מבחינת עורכי הדין השונים באזור. אפשר להתרשם מהמשרדים השונים דרך האינטרנט וביקורות שונות שמתפרסמות וכן לשאול אנשים על המשרד כדי להבין האם זו הכתובת המתאימה. כדאי מאד להסתכל על אתר האינטרנט של המשרד כדי להבין מה ההתמחות שלו ולהכיר את הגישה במקום.

 

3. פגישת ייעוץ ראשונית

פגישת ייעוץ ראשונית מיועדת לרוב להכרות ראשונית והבנת פוטנציאל העבודה והתהליך המשותף. בפגישה יש להעלות את הסוגיות השונות, לשמוע מעורך הדין על דעתו הראשונית (יש לזכור כי מדובר בכיוון כללי בלבד) ולהרגיש את החיבור האישי. בפגישה יש לשאול שאלות על הניסיון וההתמחות של המשרד, על הגישה וגם לקבל מידע על שכר טרחה.

 

4. עבודה משותפת

לאחר קבלת ההחלטה לעבוד יחדיו חשוב מאד להקפיד על חוזה בין הצדדים, לוודא כי עורך הדין שקוף בכל הנוגע לעבודה המתבצעת ולשכר הטרחה ולפנות בכל שאלה. חשוב מאד שכל תקשורת תתבצע גם בכתב וכל סיכום ישלח לשני הצדדים ולשמור על קשר קבוע עם עורך הדין כדי לוודא כי הדברים מתנהלים על הצד הטוב ביותר. משרדו של סקלר לוי מקפיד נותן מגוון שירותים על ידי אנשי המקצוע הטובים בתחום ומלווה את הלקוחות לכל אורך הדרך.

חתימת חוזה עם עורך הדין

עורך דין חדור מטרה
התייעצו עם עורך דין

עולם המשפט הוא לא מקום שכדאי להיכנס אליו ללא אוטוריטה מקצועית. התחום המשפטי הוא לרוב מסובך ומורכב, ולכן יש להיעזר בדמות המשפטית המתאימה. לקבלת סיוע משפטי והעצה הנכונה ביותר – השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
הגנת הפרטיות

לכל אזרח שמורה הזכות לפרטיות, אשר היא זכות בסיסית המעוגנת בחוק. מה קורה במידה וישנה הפרה של הפרטיות? המומחים של משרד טיטונוביץ ושות' מסבירים.  הגנת

חוות דעת רפואית

חוות דעת רפואית היא חיונית ביותר למעסיקים אשר רוצים לבדוק את כושר העבודה של העובדים העתידים, כמו גם במקרה בו העובד נפגע. כיצד תוכלו גם

איך תפיקו אירוע במשרד עורכי דין

 אירועים ללא יוצא מן הכלל הם אירועים מרגשים שמצריכים השקעה רבה על מנת להפוך אותם למוצליים מכל הבחינות. בין אם מדובר בחתונה, בר מצווה או

10 סיבות לביצוע התחדשות עירונית

מתלבטים לגבי ביצוע התחדשות עירונית בבניין שלכם? ובכן, להלן 10 סיבות לביצוע. התחדשות עירונית – תהליך אפקטיבי אשר לו שורה של יתרונות בעשור האחרון ניתן

תביעת חברת ניקיון שלא עמדה בהסכם

מוסדות ציבור רבים, מפעלים ובתי עסק רבים, כמו גם בנייני מגורים שיש בהם דיירים מרובים, שוכרים כיום את שירותיהן של חברות ניקיון. שירותי הניקיון הניתנים